28.8 C
Skopje
среда, јули 21, 2021

Вакво нешто ретко кој очекуваше – Ериксен за прв пат даде изјава

data-full-width-responsive="true">

Сите беа преплашени кога Кристијан Ериксен само се сруши на земјата и поради што докторите мораа да го реанимираат.

Напаѓачот на Интер и најдобриот играч на Данска закрепнува во болница во Копенхаген, а на социјалните мрежи поставил и прва фотографија по несреќниот настан поради кој неговото учество на Европското првенство е завршено.

„Поздрав до сите. Ви благодарам многу за симпатичните и неверојатни желби и пораки од сите делови на светот.

Навистина многу ми значат и мене и на моето семејство. Добро сум, имајќи ги предвид околностите. Морам да направам уште некои испитувања во болница, но се чувствувам добро“, нaпишал везистот на Интер на официјалниот Инстаграм профил.

„Сега ќе навивам за соиграчите од данската репрезентација во наредните натпревари. Играјте за Данска. Сè најдобро. Кристијан“, напишал Ериксен.


data-full-width-responsive="true">

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Короната руши се, удира на срцето и кај претходно здрави 20-годишни луѓе

Сè поголем е бројот на 20-годишни луѓе кои прележале ковид-19 и бараат помош од кардиолог поради зголемен притисок. Испитувањата покажуваат дека додека биле заразени,...
- Advertisement -

Детали за смртта на родилката – Oд ГАК си заминала дома па дошла во чаирската гинекологија

Pодилка на возраст од 23 години почина во Специјалната болница по гинeкологија и акушерство Чаир. Докторите успеале да го спасат бебето, но не успеале...

Тажна вест од Гинекологија „Чаир“: Почина бремена жена

На 19.07.2021 во СВР Скопје било пријавено дека околу 07.00 часот во Гинекологија „Чаир“ so влошена здравствена состојба била донесена Н.М.(23) од Скопје, бремена...

Француската компанија „Карма“ објави дека го продала првото вештачко срце

Продадено и пресадено првото вештачко срце од биопластика Француската компанија „Карма“ објави дека го продала првото вештачко срце направено од биопластика и дека е пресадено...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Короната руши се, удира на срцето и кај претходно здрави 20-годишни луѓе

Сè поголем е бројот на 20-годишни луѓе кои прележале ковид-19 и бараат помош од кардиолог поради зголемен притисок. Испитувањата покажуваат дека додека биле заразени,...

Детали за смртта на родилката – Oд ГАК си заминала дома па дошла во чаирската гинекологија

Pодилка на возраст од 23 години почина во Специјалната болница по гинeкологија и акушерство Чаир. Докторите успеале да го спасат бебето, но не успеале...

Тажна вест од Гинекологија „Чаир“: Почина бремена жена

На 19.07.2021 во СВР Скопје било пријавено дека околу 07.00 часот во Гинекологија „Чаир“ so влошена здравствена состојба била донесена Н.М.(23) од Скопје, бремена...

Француската компанија „Карма“ објави дека го продала првото вештачко срце

Продадено и пресадено првото вештачко срце од биопластика Француската компанија „Карма“ објави дека го продала првото вештачко срце направено од биопластика и дека е пресадено...
error: Content is protected !!