17.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

Uncategorized

Вест која цел СВЕТ ја чекаше – Нема предавање, Ериксен е ПОДОБРО

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, е стабилен и во свесна состојба, потврди УЕФА. Критичното веројатно помина, откако репрезентативецот на Данска колабираше на терен и му...

МНР со став: Останува ли МКД на дресовите на фудбалерите на Европското првенство?

На ден пред натпреварот на Македонија против Австрија на ЕУРО, грчкиот министер за спорт, Лефтерис Авгенакис, испрати писмо со жалба до претседателот на УЕФА,...

Во шок, тага и неверување: Почина НАЈГОЛЕМИОТ од нас, објавија од навивачката група „Чкембари“

Навивачката група се опрости од еден од најистакнатите членови, статусот кој тие го напишаа доволно зборува за големината на Аце. Почина, НАЈГОЛЕМИОТ од нас, засекогаш...
- Advertisement -

УБАВА ВЕСТ: Пронајдена Наташа – ова се деталите

Пронајдена е 16-годишната Наташа Николова од Оризари, Кочани, по која се трагаше од вчера. -Жива е, тоа е најважно. Неколку млади момчиња, да не...

Возач прегази полицаец – ова се деталите

Дваесет и четиригодишен скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар. Според информациите на МВР, вчера на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници...

ДВОРЦИТЕ НА БЕСНИТЕ КУЧИЊА

Страшни градби во Скопје си ги бараат сопствениците. Мериот тажи за Мијалков, си го бара газдата. Ги нема веќе батките пред Дистрикт во црни...

Трагедија го потресе Балканот : 13-годишно момче испил енергетски пијалок и починало

3-годишно момче почина во Загреб пред десетина дена. Момчето тој ден отишло во кино со неговите пријатели, по што се тркале околу зградата во...

УЖАСНИ ВЕСТИ – Барди пак е ПО3ИТИВЕН, еден од најдобрите играчи надвор од комбинација за ЕУРО?

Еден од најдобрите македонски репрезентативци Енис Барди се уште нема да може да се приклучи на тренинзите на националниот тим откако и денешниот негов...

„Форд Мондео Титаниум“ е ново возило во возниот парк на загyбаpот „МЖ -Транспорт“

Загубарот „МЖ Транспорт АД-Скопје“ купи нов автомобил. Дел од возниот парк на фирмата освен прастари локомотиви и вагони, од сега е и луксузен „Форд...

Времето денес

Времето денес ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж...

ЖИВОТ: Чудо е да се види петгодишната Андријана како ги чува кравите

Чудо е да се види петгодишната Андријана и уште четири други мали детенца како трчаат низ Добриња, на десетина километри од Тутин. Од неколкуте...

Ударни вести, хорор во Мадрид: Гори „Сантијаго Бернабеу“, стадион Реал Мадрид

Ужасните вести пристигнаа од Мадрид, заедно со многу фотографии и снимки на пламенот на стадионот на Реал Мадрид. Сè уште не е познато што го...

СПОДЕЛЕТЕ, полицијата трага по него: Исчезна малолетник од Скопје

Малолетник од Скопје излегол од дома и не се вратил, а исчезнувањето било пријавено доцна синоќа. -На 25.05.2021 во 00.30 часот во Полициската станица Гази...
- Advertisement -

Must Read

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...
- Advertisement -

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
error: Content is protected !!