25.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

Свет

- Advertisement -

ШОКАНТНО ВИДЕО I8+ од жecтока акција во САЛА бр.2. – Мислеле дека никој нема да ги види, ама заборавиле на безбедносните камериШОКАНТНО ВИДЕО I8+...

ШОКАНТНО ВИДЕО I8+ од жecтока акција во САЛА бр.2. – Мислеле дека никој нема да ги види, ама заборавиле на безбедносните камериШОКАНТНО ВИДЕО I8+...

Се продава прекрасен приморски град напуштен пред 70 години, таму живеат само двајца ФОТО

Прекрасен град во Асвтралија на самиот брег, кој е напуштен пред 70 години, сега е понуден на продажба. Станува збор за оддалечен град по име...

Џорџија ги пребројува гласовите рачно, Аризона и Северна Каролина се уште бројат

Во американската сојузна држава Џорџија повторно ќе бидат преброени сите гласачки ливчиња, изјави денеска државниот секретар на Џорџија, Бред Рефенспергер. Тој истакна дека сите гласови...

Џо Бајден формира екипа за борба против Ковид-19

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден денеска го објави составот на својот иден тим за борба против коронавирусот, работна група составена од експерти за медицина...

Трамп го смени секретарот за одбрана на САД, новиот веднаш пристигна во Пентагон

На една недела по изборниот ден, и два дена откако е извесно дека Џо Бајден го победи на изборите, актуелниот американски претседател Доналд Трамп...

Во Филаделфија остануваат да се избројат уште 40.000 гласови

Во Филаделфија остануваат да се избројат уште 40.000 гласови, изјави претседателката на изборната комисија Лиза Дили, додавајќи дека пребројувањето може да трае со денови. Бајден...

Ова е биографијата на Џозеф Бајден – новиот претседател на САД

Кандидатот на Демократската партија Џо Бајден е избран за 46. претседател на САД, јави Си Ен Ен. Според проекциите на Си Ен Ен, Асошиејтед прес,...

Амазон го отвори првиот европски центар за воздушна достава на пратки

Американскиот гигант за онлајн малопродажба, Амазон, го отвори во Германија првиот европски центар за испорака на авио-пошта. Центарот во Шкеудиц, близу Лајпциг, е отворен на...

Бајден води и во Невада и Аризона

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден води во државата Пенсилванија, но и во други две држави што може да имаат влијание врз...

Неверојатна мерка: 300 евра за секое дете – спасувачки пакет договорен во јуни за справување со коронакризата во Германија

Од денеска почна исплатата на 300 евра за секое дете во Германија. Тоа е само една од мерките од спасувачкиот пакет договорен во јуни...
- Advertisement -

Must Read

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!