36.8 C
Skopje
петок, јули 30, 2021

Свет

- Advertisement -

Се шират гласини дека претседателот на Хаити го УБИЛЕ Американци, има и снимка (ВИДЕО)

Претседателот на Хаити, Џовенел Моиз е уб иен во напад врз неговата приватна резиденција, потврди привремениот премиер на таа држава, Клод Џозеф. Џозеф рече дека...

Наместо подобро, ситуацијата се полоша: Најголем број починати во еден ден од почетокот на пандемијата во Русија

Во последните 24 часа во Русија, како последица на ковид-19 починаа 737 лица, што е најмногу во еден ден од почетокот на епидемијата. Заклучно со...

Ламбада корона COJ тргнал од Јужна Америка: 3афатени се 29 земји, што се знае за него?

Ламбда корона сој уште помалку е испитан од делта сојот. Забележан е во 29 земји, за сега. Делта корона сојот стигнал на Балканот, и многумина...

CКАНДАЛ кој го потресе цел СВЕТ: Наместо вакцини против коронавирусот на луѓето им ставале солена вода – лекари од Индија

Илјадници луѓе во Индија купиле лажна вакцина против коронавирусот. Наместо вакцина, тие примиле обична солена вода, а меѓу уапсените измамници кои учествуваа во оваа...

ДЕНЕС поставен ЦPH рекорд: За еден ден од коронавирус починаа 144 лица во Москва

Градските власти во Москва соопштија дека 144 лица починале од коронавирус во главниот град на Русија во последните 24 часа, што е најголем број...

Револуционерен ПОТЕГ: Ова ќе промени многу нешта – ДА СЕ РАБОТИ САМО 4 ДЕНОВИ ВО НЕДЕЛАТА, постои како предлог во Јапонија

Јапонската влада ги објави своите годишни упатства за економска политика, што вклучуваат нови препораки за компаниите – да им дозволат на своите работници да...

Тажна вест ја погоди Европа – се сруши авион, за жал има и зaгиnaти

Најмалку седум спортски падобранци загинаа, а повеќе од десет се повредени откако падна двомоторен авион L-410 во шумата во рускиот регион Кемерово на југозападот...

Човекот кој го удри Макрон објасни зошто го сторил тоа

Дамијен Тарел, човекот кој го удри францускиот претседател Емануел Макрон објасни зошто го сторил тоа. Рече дека тоа го сторил непланирано и од гнев...

Македонец во Австралија уапсен откако за една недела искоцкал 100 милиони долари

Австралијанецот со македонско потекло, М.Р се коцкал на покер апаратите во казиното „Стар“ во Сиднеј со огромна сума на пари кога им западнал во...

Нa вeтeринaр однеле пoвредeн инсeкт – тoj нaпрaвил дeлo koe ги збунило сите

Еден лекар од Тајланд неодамна на својот ,,Фејсбук'' профил сподели фотографија со несекојдневен пациент - инсект кој го пронашол прегазен на пат. Тану Лимпатанавник бил...
- Advertisement -

Must Read

ВИДЕО од Македонија кое ќе ве остави без збор: На сред пат – МЕЧКА, погледнете што прави

На социјалните мрежи се појави неверојатно видео, кое носи воодушевеност, но во ист момент и загриженост. Дали сето тоа е убаво или пак опасно. Коментарите...
- Advertisement -

Вицепремиерката и министерка,Доника Гервала иницијативата од Нови Сад е опасна

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гервала Шварц, денеска на прес-конференција со шефот на дипломатијата Бујар Османи во Скопје,...

Максим молчеше, па порача: КОНЕЧНО – смогнаа сила

Фејсбук статус на градоначалникот на СДСМ, Максим Димитриевски: Вчера Собранието со консензус ја усвои Резолуцијата за утврдување на државните позиции во контекст на блокадите на...

Ова не го очекуваше никој: Пендаровски против сите – нема да потпишам

Претседателот Стево Пендаровски нема да го потпише Изборниот законик во ваква форма. Ова го најави претстедателот денеска. „Нема логика јас како претседател и највисок орган...
error: Content is protected !!