6.8 C
Skopje
четврток, октомври 21, 2021

Препорачано

- Advertisement -

Утре заседава Комисијата за заразни болести – британскиот сој зема замав

Комисијата за заразни болести утре ќе одржи седница на која ќе се разгледуваат последните случувања и ширењето на британскиот сој на коронавирус. Засега нема информации...

Лукароски: Власта е таа што го спаси судството од канџите на Мијалков

На фејсбуков и во некои медиуми прочитав коментари во коишто ја критикуваат власта затоа што се фалела дека ја вратила правдата во МК, а...

Ахмети со става околу превремените избори, и дали има проблеми во парламентарното мнозинство

Парламентарното мнозинство е стабилно, нема ни предвремени парламентарни избори, ниту реконструкција на Владата. Вака денеска одговори лидерот на ДУИ Али Ахмети на новинарски прашања на...

Овие знаци ви кажуваат дека имунитетот ви е слаб!

Кои знаци откриваат дека станува збор за ослабен имунолошки систем? 1. Чести настинки Нормално е во годината да настинете еднаш или двапати годишно. Но, честите настинки...

Прекрасни видеа, Јовано, Јованке е една од најобработуваните македонски песни

Поради фактот што ми е најомилена од омилените македонски традиционални песни, се обидов да најдам кој се ја обработувал оваа песна и на каков...

Следуваат cанкции за оние кои го пpекpшиле планот за вакцинација

Министерот за здравство Венко Филипче силно ја осудува злоупотребата и прекршувањето на приориртетите за вакцинирање согласно Националниот план за вакцинација, информираа вечерва од Министерството...

Премиерот Зоран Заев денеска потенцираше дека, aко бидат откажани дел од нарачките, следни за нарачка ќе бидат вакцините „Спутник“

Премиерот Зоран Заев денеска потенцираше дека државата нарачала вакцини колку што се потребни за колективна имунизација, одговарајќи на новинарско прашање зошто претходно изјавил дека...

Оштета исплатена по ден, Верушевски доби поголемо обештетување за притворот од Лазаревски

За 26 февруари е закажана пресудата за случајот „Таргет и Тврдина“, односно за масовното незаконско прислушување во УБК, за што обвинети се поранешниот директор...

Сосед во тешко се наоѓа,Захариева: Бугарија наскоро ќе донира вакцини на Северна Македонија

Наскоро ќе донираме вакцини за Северна Македонија, кога ќе имаме доволно количества од ЕУ, вели министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева, јави...

Денеска почнува пријавувањето за вакцини

Интернет страниците (vakcinacija.mk и kovid19vakcinacija.mk) iraj.mk преку која граѓаните ќе можат да се пријават за вакцинација против ковид-19, треба да профункционира од денеска. Секој сам...
- Advertisement -

Must Read

Ладич кон своите сограѓани од Пробиштип: На крајот, Вие одлучувате, а Вие никогаш не грешите!

Почитувани сограѓани, Вие сте мојот тим и мојот мотив. Вие докажавте дека Пробиштип е исклучителен град. Како и секогаш Вие точно знаете да препознаете „што е...
- Advertisement -

Николов: Штип нека биде пример за фер и демократски избори

Штип нека биде пример за фер и демократски избори ! Нека биде фер и демократски денешниов ден! Гласањето е граѓанска должност на сите полнолетни граѓани...

СКАНДАЛ: Прекршен изборниот молк во Штип – од страна на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на ДПМНЕ во Штип прекршува изборен молк, рекламите на неговиот профил се сеуште активни. Вака ли сакате да водите држава бе...

На последниот ТВ дуел, Сашко Николов му го зададе крајниот удар на Иван Јорданов

На последниот ТВ дуел меѓу Сашко Николов и Иван Јорданов, до израз дојде целата слика за двајцата кандидати. Слободно може да се каже дека...
error: Content is protected !!