6.8 C
Skopje
четврток, октомври 21, 2021

Препорачано

- Advertisement -

Од Министерството за здравство информираат дека на Клиниката за Урологија утрово започнале две трансплантации

Од Министерството за здравство информираат дека на Клиниката за Урологија утрово започнале две трансплантации на бубрези од починат донор, по направената експлантација на органите...

3акажани термини за 3000 граѓани, Започнува масовната вакцинирација во СЦ „Борис Трајковски“

Масовното вакцинирање на населението против Ковид-19 во земјава официјално започнува денес со вакцината „Спутник В“. Вакцинирањето ќе се одвива на пунктови во спортскиот центар „Борис...

До кога Македонија ќе го менува сметањето на времето

Неизвесно е дали викендов за последен пат ќе ги промениме стрелките на часовниците. Иако пред две години Европскиот парламент предложи во 2021 да се...

Животната приказна низ солзи на Љупче од Штип :Немам за млеко, синот го хранам со вода и шеќер

Љупче Смилев е 23-годишен самохран татко, отсекогаш сакал семејство , не пораснал во семејство со мајка и татко и спиел по улици и...

Поучна приказна која вреди да се прочита: Почитувајте ги родителите додека сè уште се покрај вас

Бидете им благодарни на вашите родители. Без разлика како се однесуваат и колку пати ви го поставуваат истото прашање, секогаш обраќајте им се со...

Тоа што му го рекла, му го променило животот, поучна приказна од сиромашната баба

Далеку во шумата имаше стара куќа скоро трошна. Во неа живеела една стара жена. Живеела сама, навикната на таков начин на живот и...

ЗАЕВ НАЈАВИ НОВА МЕТЛА

Со процесот на промени внесуваме многу новини во фунцкионирањето на партијата, за првпат ќе имаме внатрепартиски избори на кои секој член ќе може да...

Николовски со јасна порака до градоначалниците: Очекувам придонес во борбата против корупцијата

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, вечерва одржал работен состанок со градоначалниците од редовите на СДСМ, на кој станало збор за усвоениот акциски план...

МВР со нова oпeративна акција, пријави лиxва !!!!

Министерството за внатрешни работи во изминатиот период отвори неколку оперативни акции со крајна цел зголемување на севкупната безбедност на граѓаните. Меѓу другите, отпочната е и...

КОД: Куќа на контроверзната Ексико – на Водно се поврзува со Мијалков

Куќата во која живее Мијалков, и каде го бараа полицајци пред да исчезне 40 часа, е сопственост на фирмата Ексико, која е дел од...
- Advertisement -

Must Read

Ладич кон своите сограѓани од Пробиштип: На крајот, Вие одлучувате, а Вие никогаш не грешите!

Почитувани сограѓани, Вие сте мојот тим и мојот мотив. Вие докажавте дека Пробиштип е исклучителен град. Како и секогаш Вие точно знаете да препознаете „што е...
- Advertisement -

Николов: Штип нека биде пример за фер и демократски избори

Штип нека биде пример за фер и демократски избори ! Нека биде фер и демократски денешниов ден! Гласањето е граѓанска должност на сите полнолетни граѓани...

СКАНДАЛ: Прекршен изборниот молк во Штип – од страна на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на ДПМНЕ во Штип прекршува изборен молк, рекламите на неговиот профил се сеуште активни. Вака ли сакате да водите држава бе...

На последниот ТВ дуел, Сашко Николов му го зададе крајниот удар на Иван Јорданов

На последниот ТВ дуел меѓу Сашко Николов и Иван Јорданов, до израз дојде целата слика за двајцата кандидати. Слободно може да се каже дека...
error: Content is protected !!