25.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

Препорачано

ФОТО+ВИДЕО: Страшните сцени од пожарот во Пијaнец потoчно во с.Тработивиште

Страшно за гледање како огнените јазици голтаат се пред себе, боровата шума која е бели дробови на овој регион години ќе тррбаат да...

ПОРТОКАЛОВА ФАЗА, КОЛАПСИ НА УЛИЦА, МОЗОЧНИ УДАРИ, ИНФАРКТИ: Брзата помош интервенира и до 100 пати за 24 часа, топлиот бран критичен за хроничните болни

Во моментов Македонија е во алертна портокалова фаза, проследена со исклучително високи температури кои ја креваат живата на термометрот и до 43 степени. Ваквите...

Стево Пендаровски: Не можам да поверувам дека членка на ЕУ вели „избриши си дел од историјата“

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека...
- Advertisement -

Како е подобро? Дали во лето е подобро да се вози со клима или со спуштени прозорци?

Вечна дилема на возачите во лето е дали се штеди повеќе гориво со возење со отворени прозорци или со вклучена клима кога надвор се...

Во државава од денеска ќе почне вакцинирањето со „Фајзер“ на децата од 12 до 17 години

Во државава од денеска ќе почне вакцинирањето со „Фајзер“ на децата од 12 до 17 години чии родители/старатели се пријавиле на сајтот vakcinacija.mk, а...

Вакцинирањето на деца од 12 до 17 години во земјава ќе започне, еве детали

Вакцинирањето на деца од 12 до 17 години во земјава ќе започне во понеделник и ќе се врши во постојни вакцинални пунктови, а досега...

МНР: Во досега невидените поплави во Германија има многу загинати и исчезнати лица, а огромни се и материјалните штети, но нема македонски државјани...

Министерството за надворешни работи соопшти дека со загриженост ги следи состојбите со поплавите во Западна Европа. Според информациите на нашите дипломатско-конзуларни претставништва во погодените...

ДОЦНА ВЕЧЕРВА: Што значи последниот статус на Венко Филипче, кој не е негов, туку го сподели од друг

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил за прв пат сподели туѓ статус. Станува збор за статус на Горан Гунгуловски. Најголемите водилки во...

Преубава вест за ониe што не се вакцинирани – МИНИСТЕРСТВОТО соопшти ВАЖНА информација

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работен состанок со директорите на здравствените домови во државата и членови на Националната работна група за Ковид-19...

Десет илјади вакцини на „Астра-Зенека“, донација од Хрватска ќе стигнат, денеска во земјава, а наредната недела се очекуваат и 10 000 од руските „Спутник“

Десет илјади вакцини на „Астра-Зенека“, донација од Хрватска ќе стигнат, денеска во земјава, а наредната недела се очекуваат и 10 000 од руските „Спутник“....

Од Министерството за здравство информираат дека на Клиниката за Урологија утрово започнале две трансплантации

Од Министерството за здравство информираат дека на Клиниката за Урологија утрово започнале две трансплантации на бубрези од починат донор, по направената експлантација на органите...

3акажани термини за 3000 граѓани, Започнува масовната вакцинирација во СЦ „Борис Трајковски“

Масовното вакцинирање на населението против Ковид-19 во земјава официјално започнува денес со вакцината „Спутник В“. Вакцинирањето ќе се одвива на пунктови во спортскиот центар „Борис...

До кога Македонија ќе го менува сметањето на времето

Неизвесно е дали викендов за последен пат ќе ги промениме стрелките на часовниците. Иако пред две години Европскиот парламент предложи во 2021 да се...
- Advertisement -

Must Read

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!