30.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

Македонија

- Advertisement -

Мицкоски изрази жалење околу неприфатената соработка и подадената рака

Oткако лидерот на Левица, Димитар Апасиев, ја одби понудената рака од Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека жали за ваквата одлука на Левица. -Жалам што раководството...

ДЕНЕС ЌЕ СЕ ИЗЈАСАНТ ДАЛИ СЕ ВИНОВНИ ИЛИ НЕ за „Плацевите на Водно“

Денеска во Кривичниот суд треба да се оддржи рочиште за случајот „Плацевите на Водно“, односно за тајниот имот на екс премиерот Никола Груевски. На...

Како новите мерки ќе влијаат на приредувачите на игри на среќа

Значителен пад на прометот во казината и обложувалниците донесоа новите владини мерки, каде за влез се бара сертификат за вакцинација или потврда за прелажан...

Bакцини има доволно, АСТРАЗЕНЕКА, ФАЈЗЕР, СИНОВАК, a и желбата за вакцинација се зголемува еве на кои пунктови

Во време кога четвртиот бран на коронавирусот буквално доживува експлозија, а бројот на новозаболени и починати расте секој ден, се повеќе се зголемува и...

Хотелиерите бараат само да им се плати, ВО КОИ ХОТЕЛИ И МОТЕЛИ ЌЕ СЕ СМЕСТУВААТ АВГАНИСТАНЦИТЕ

Засега 450 цивилни граѓани од Авганистан треба да се сместат во хотели и мотели во земјава, а според последната владина најава тие треба да...

Убава вест: Над 70 работни места и бруто плати од 2.000 евра во новата јужнокорејска инвестиција

Jужнокорејската компанија „Алмак“ и американската компанија „Дура аутомотив системс“ денеска во ТИРЗ 2 во Скопје го означија почетокот на заедничката инвестиција во Македонија. Станува збор...

Како Струга нема друга, НИТУ РЕДАРИ, НИТУ ВАКЦИНАЛНИ СЕРТИФИКАТИ

Новите рестриктивни мерки за угостителските објекти стартуваа од вчера, а во Струга ретко кој локал низ чаршијата има поставено редар кој бара вакцинални сертификати...

Се знае кога и во колкав број ќе пристигнат гpаѓани на Авганиcтан на наша територија

Bкладата на Република Македонија продолжува со интензивна координација со сојузничките НАТО сили, со амбасадата на САД во земјава и со меѓународните организации во рамки...

По вторпат сум позитивна и тоа за во рок од седум месеци, чувајте се сите!

Фолк пејачката Сања Гроздановска е позитивна на Ковид-19. Ова е втор пат во изминатите седум месеци како таа се инфицирала со вирусот, а за...

Жителите на Пехчево сметаат дека оправдување нема и дека што поскоро треба да се формира Територијална противпожарна единица

Жителите на Пехчево сметаат дека оправдување нема и дека што поскоро треба да се формира Територијална противпожарна единица, со што во случај на пожар...
- Advertisement -

Must Read

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!