25.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

Македонија

- Advertisement -

Штипјанка станала од спиење и ја пронашла почината 22- годишната ќерка

На 20.11.2020 во СВР Штип било пријавено дека К.В. околу 07.00 часот во нејзиниот дом на улица „Булевар ЈНА“ во Штип, ја пронашла својата...

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СЕ ОГЛАСИ СО ВАЖНА ВЕСТ ДО СИТЕ ГРАЃАНИ ВО МАКЕДОНИЈА

Погледнете и споделете го апелот од здравствените работници кои изминативе месеци се во првите борбени редови во справувањето со пандемијата. Да ги почитуваме мерките и...

Армијата ќе и даде поддршка на полицијата и на здравствените работници, изјави Пендаровски

Кризната состојба на целата територија на Северна Македонија во траење од 30 дена, што на предлог на Советот за безбедност вчера ја прогласи Владата,...

Бесими: Со буџетот 2021 обезбедени 1,14 милијарди евра за поддршка на домашната економија

Со буџетот за 2021 година издвоени се 1,141 милијарди евра за областа економски работи издвоивме износ од 1,141 милијарди евра. Со нив ќе се...

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја...

Tриeсетдневна кризна состојба на територијата на државава

Од синоќа стапи на сила трисетдневна кризна состојба на територијата на државава. Одлуката за кризната состојба ја донесе Владата на седница заради заштита на...

Петар Богојески објави дека популарното одмаралиште Шула Мина, со капацитет од 280 кревети, се става на располагање на здравствените власти

Петар Богојески на социјалната мрежа фејсбук објави дека популарното одмаралиште Шула Мина, со капацитет од 280 кревети, се става на располагање на здравствените власти...

Градоначалникот на центар и Рускиот амбасадор

Во знак на одбележувањето на 75-годишнината од победата над фашизмот, како и во знак на пријателството со Руската Федерација, градоначалникот на општина Центар, Саша...

За програмерите нема криза

Државниот завод за статистика ја објави платата за септември, која тежи 27.405 денари, и која за изненадување, во време на криза, во однос на...

Студено и ветровито

Поради продор на студен воздух денеска ќе дува засилен северен ветер. Минималната темпаратура во Охрид ќе се спушти до 2 степени Целзиусови, а максималната...
- Advertisement -

Must Read

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!