39.8 C
Skopje
петок, јули 30, 2021

Македонија

- Advertisement -

НАЈНОВА ВЕСТ: ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ШТОТУКУ СООПШТИ – Воведување ПОЛИЦИСКИ ЧАС во моментов нема да има никаков ефект

НАЈНОВА ВЕСТ: ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СООПШТИ – ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО МАКЕДОНИЈА ВО МОМЕНТОВ НЕМА ПОТРЕБА: Министерот за здравство, Венко Филипче смета дека воведување полициски час во...

Поранешниот градоначалник на Зелениково и уште шест лица добија кривична пријава за злоупотреба на службена должност

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на општина Зелениково и уште шест лица за „злоупотреба...

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 65 нови пациенти поради компликации од корона вирусот

Во ковид центрите во Скопје во изминатите 24 часа се хоспитализрани 65 нови пациенти поради компликации од корона вирусот, со што вкупниот број на...

КРИЗНА СОСТОЈБА ВО ДРЖАВАТА: На располагање ќе бидат ставени Армијата и приватните болници

На предлог на Советот за безбедност кој вчера беше прифатен од Претседателот на државата, се очекува Владата денеска да прогласи кризна состојба на територијата...

Снежен бран во Македонија- еве какви температури не очекуваат

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе дува умеран, а вдолж Повардарието и засилен северен ветер. Во текот на ноќта облачноста...

КОНЕЧНО УБАВА ВЕСТ: Венко Филипче утрово сподели една убава вест за сите граѓани

НАЈНОВО: Венко Филипче утрово сподели една убава вест за сите граѓани: Во тешки времиња се покажуваат желбата и спремноста на луѓето за помош и тоа...

Државата ќе управува со приватните клиники

По прогласување на кризната состојба поради влошување на состојбата со Ковид 19 на располагање ќе бидат капацитетите на сите приватни болници и поликлиники, како...

Заев: Ние сме подготвени вечерва или најдоцна утре вечер да прогласиме кризна состојба

Владата и институциите се целосно подготвени на овој чекор. Сега по носењето на одлуката на Советот за безбедност се враќам во Владата и ќе...

Владата на Република Северна Македонија вечерва ја одржа 22-та седница

Владата на Република Северна Македонија вечерва ја одржа 22-та седница со цел да ја отпочне постапката согласно препораката од Советот на безбедност за прогласување...

Во делчевско пронајден човечки труп

Кај место викано „Чачарата“, атар на с.Очипала, делчевско, вчера утрото од страна на полициски службеници од Полициската станица Делчево бил пронајден човечки труп. Известен е...
- Advertisement -

Must Read

Бугарија изрази разочарување од Резолуцијата на Собранието на С Македонија донесена вчера

Бугарија изрази разочарување од Резолуцијата на Собранието на С Македонија донесена вчера и со жалење констатира дека таа доаѓа во моменти кога дијалогот меѓу...
- Advertisement -

ВИДЕО од Македонија кое ќе ве остави без збор: На сред пат – МЕЧКА, погледнете што прави

На социјалните мрежи се појави неверојатно видео, кое носи воодушевеност, но во ист момент и загриженост. Дали сето тоа е убаво или пак опасно. Коментарите...

Вицепремиерката и министерка,Доника Гервала иницијативата од Нови Сад е опасна

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гервала Шварц, денеска на прес-конференција со шефот на дипломатијата Бујар Османи во Скопје,...

Максим молчеше, па порача: КОНЕЧНО – смогнаа сила

Фејсбук статус на градоначалникот на СДСМ, Максим Димитриевски: Вчера Собранието со консензус ја усвои Резолуцијата за утврдување на државните позиции во контекст на блокадите на...
error: Content is protected !!