21.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

Македонија

УБАВА ВЕСТ за сите МАКЕДОНЦИ – Германија донесе ОДЛУКА која ќе ве израдува

Германија ја тргна Македонија, како и некои други држави од Балканот од листата на ризични земји за ширење на коронавирусот. Ова доаѓа како резултат...

Струмица тагува: ШАМПИОНЕ – живеј во вечноста

Струмица во тага и болка ја прими веста која ја пренесе порталот Струмица Денес. Тие пренесоа дека денес, по кратко боледување, почина Здравко Јовановски. Здравко...

ОДРОНИ НА ПАТОТ, проблеми во сообраќајот – ако возите на ОВОЈ патен правец, добро внимавајте

Поради нови одрони од утрово со проблеми се одвива сообраќајот на дел од магистралата А3 на делницата од Делчево кон Македонска Каменица. Најизразена ваква појава,...
- Advertisement -

ХАОС во Скопје и 10 други градови: ВМРО-ДПМНЕ во најголемата гужва ги блокира улиците – ЕВЕ КОИ И КАДЕ

ВМРО-ДПМНЕ од денеска во знак на предупредувачки протест започнува со блокади во Скопје и 10 градови. Според најавите од партијата, блокадите ќе се одржуваат од...

Ахмети го најави тоа што ретко кој можеше да го очекува – што ќе одговорат Заев и СДСМ: Да или Не?

Лидерот на ДУИ рече дека не се повлекува од ДУИ и останува до нареден конгрес. Лидерот на ДУИ Али Ахмети во интервју за ТВ21 истакна...

Апасиев да биде градоначалник на една скопска општина – се огласи и тој и откри со кого би коалицирал

Левица принципиелно настапува сама на избори, без коалицирање. Дотаму што, во нашата програма имаме дел кој предвидува партиите да не можат законски предизборно да...

Полицијата рано утрово прекинала забава – приведени повеќе лица

</figur По претходна пријава и врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Центар и Бит Пазар околу 3.49 часот утрово...

Се менува полицискиот час, ама нема да се УКИНЕ – ова е најновиот предлог

Комисијата за заразни блести од 15-ти јуни ќе предложи полцискиот час да почнува од 01-04 часот, дознава ,,Локално'' од нивни извори Министерот за здравство Венко...

Поделени мислења: Дали потегот на Владата за одлуката во Струмица е правилен или не?

Машката одбојкарска репрезентација денеска против Данска ќе се бори за пласман во Сребрената лига. Поради важноста не мечевите, нашите најдобри одбојкари дуелите ги играат...

Многумина останаа без збор – Заев даде свое мислење за „зелениот“ ДУИ

Премиерот Заев, заедно со министерот Бочварски беа на увид на градежните работи на патот Кавадарци-Дреново. Оттаму, премиерот Заев порача дека му е драго тоа што...

Вакво нешто ретко кој очекуваше во Македонија: Бројот на позитивни и оздравени во последните 24 часа донесе нешто ново

Од друга страна, вчерашната бројка на новозаразени (29) беше речиси двојно поголема отколку во петокот, кога беа регистрирани 16 нови случаи Бројката на активни случаи...

Oвa гo имa самo кaj нaс – Пoгледнeтe како заврши настапoт нa „зeлeниoт“ ДУИ (ФОТО)

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, имаше свое обраќање по повод 19-годишнината на оваа политичка партија, кое беше проследено со манифестација која се одржа во...

По долга истрага, се дозна: Официјално познато дали Мијалков бегал од државата

Надлежните обвинители кои постапувале и ги утврдувале околностите, по целосниот распит на сите инволвирани, заклучиле дека не постоел план за бегство, дека Мијалков не...
- Advertisement -

Must Read

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...
- Advertisement -

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...

Јужниот сосед со донација кон Македонија – еве колку помогна Грција

Вакцините кои Грција ги најави како помош за Северна Македонија, денеска се очекува да пристигнат во Скопје. Станува збор за донација од 20.000 дози...
error: Content is protected !!