21.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

Забава

Kусо здолниште, долга руса коса и….. Тијана Дапчевиќ никогаш поженствена и посекси

Тијана Дапчевиќ често има пракса да прочепка по спомените од старите фото-албуми, да најде и покаже некоја интересна фотографија од времето. Дапчевиќ е позната по...

Ова ќе ви се допадне: Фејсбук и Инстаграм воведоа нова опција – многумина разочарани, не можат да „следат“

После две години тестирања, Фејсбук воведува нова опција- криење на лајковите. Фејсбук на оваа опција работи од 2019 година и сега одлучиле да ја постават...

Поделете го бројот на годините со два и додајте седум: Експертите излегоа со ФОРМУЛА за избор на партнер, и вие не треба да отидете...

Некои разлики сè уште предизвикуваат бес, па се поставува прашањето - колку години е премногу, а колку премалку? Современaтa доба донесе некои нови трендови. Разликата...
- Advertisement -

ФОТО: Ретки се девојките кои уживаат во брзините и адреналинот што можe да гo понуди возењето на две тркала

Ретки се девојките кои уживаат во брзините и адреналинот што можe да гo понуди возењето на две тркала, а уште поретки манекенки и мисици...

Бомба бабичка: Роденден славела како да е девојче – полуг0ла се капела во шампањ!

Алиса Васкез (42), која има речиси 40 000 следбеници на Инстаграм, објавила фотографии од својата роденденска забава на која се капе во шампањ. Таа...

„Се надевам дека ќе умpeтe при породување“: Млада девојка oстана бремена со своето момче (15) – па доживеа шок

Таа исто така истакна дека размислува за а-бортус и посвојување, но и дека сè се сменило во една секунда. Меди Ламберт (17) од Тексас е...

Kако студентка немала пари да си го плати факултетот – Македонската Карлеуша денес ужива во вистински луксуз

Денес постојано и’ пристигаат комплименти од фановите на сметка на нејзиниот изглед. Кога пред неколку години почна да ја гради својата музичка кариера, Џесика за...

Хана Хаџиавадагиќ: Големината е важна, се омажив за студент без пари

Босанскиот инфлуенсер и претприемач Хана Хаџиавадагиќ (37) одговори на многу прашања од нејзините фанови на социјалната мрежа Инстаграм. Одговорите се брутално искрени, а најинтересно е...

Купиле стара куќа , па во неа нашле злато вредно илјадници евра (ФОТО)

Градоначалникот на Морез, мало индустриско гратче на истокот на земјата, рече дека вредноста на откритието е повеќе од 650 000 евра. Вработените во градското собрание...

Кајмакоски во болница, пријавил дека поранешната сопруга му дала кафе од кое му се слошило

Пејачот Даниел Кајмакоски вчера бил примен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Му се слошило по средба со поранешната сопруга на која таа му дала...

Софија предизвика xаоc на Инстаграм: Немој со вакви снимки за Рамазан (ФОТО)

Убавата манекенка на сликата целосно го откри задникот во танга, што предизвика бројни возбудени коментари. „Усвои ме!“, „Ти си убава! Кралице!“, напишале нејзините придружници, а...

(ФОТО)Ги Bозбyди Шпанците , братучетка му на Касиљас

Мадридска Марка ја објави веста дека Алба Касиљас, братучетка на Икер Касиљас, која се прослави со учеството во разни шпански реални шоуа, ја потврдила...

Фото : Го снема најголемиот зајак на светот

Во Англија е украден „најголемиот зајак на светот“, внесен во Гинисовата книга на рекорди, а сопственичката нуди награда до 2.000 фунти за пронаоѓачот. Како што...
- Advertisement -

Must Read

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...
- Advertisement -

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...

Јужниот сосед со донација кон Македонија – еве колку помогна Грција

Вакцините кои Грција ги најави како помош за Северна Македонија, денеска се очекува да пристигнат во Скопје. Станува збор за донација од 20.000 дози...
error: Content is protected !!