21.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

Видео

ВИДЕО+ФОТО: Страотно за гледање – доцна вечерва сообраќајна несреќа во Македонија, има и жртви

Тешка сообраќајна незгода се случи вечерва на булеварот Борис Трајковски во Скопје, пренесе Инфомакс. Се судриле четири возила. На местото на несреќата пристигнале и екипи на...

ВИДЕО: Има пpиведени – Турканици и извикување „уа“ кон полицијата на протестите

Денес се одржуваат протести од страна на ВМРО-ДПМНЕ под мотото „Излези за Македонија“, а истите од партијата ги нарекоа предупредувачки, со цел да ја...

НАЈНОВО ВИДЕО: Брзи ковид-тестови за 500 денари се продаваат во аптеките во Македонија – резултати за 30 минути

Брзи ковид тестови по цена од 500 денари може да се купат и по аптеките во Македонија, пренесува ТВ21. Од таму велат дека за...
- Advertisement -

Гарванлиев: Се плашев да кажам дека сум геј, но решив да ја раскажам мојата приказна

Македонскиот претставник на годинешното издание на Евровизија, Васил Гарванлиев, непосредно пред настапот, за британскиот магазин „Attitude“ за првпат прозборе јавно за својата сексуалност, изјавувајќи...

Девојчиња на девет и четири години украле автомобил и тргнале на одмор – удриле во камион (ВИДЕО)

Во 2014 година, десетгодишно момче украде автомобил од своите родители за да ги посети своите баба и дедо со уште помалата сестра, а во...

ВИДЕО: Страотни сцени за гледање – поради денешното невреме, големи штети и загуби

Денес на Балканот имаше краткотрајно невреме. Во Македонија не направи големи штети, но затоа ситуацијата во Хрватска е многу поразлична. Подрачјето на хрватска Пожега денеска...

ВИДЕО: Лозаpи го 3апалиjа градот, во Кавадарци невидени сцени

Вечерва од Квадарци ни пристигаа несекојдневни сцени за македонски услови, а причината е роденен. А и тоа каков роденен, на навивачката група „Лозари“ кои слават...

Видео: Со 130 км/ч во центарот

Засега не е познат возачот кој се снимал себе додека вози побрзо од дозволеното во населено место. По улицата Кнез Милош во еден момент достигнува...

ВИДЕО: Поплавени улици и подруми, пороен дожд и грмотевици во Куманово

Невреме со пороен дожд, силни електрични празнења го зафати попладнево Куманово и регионот. Граѓани од улиците „Октомвриска револуција”, „Никола Тесла”, „Бајрам Шабани”, улиците од...

Победникот на Евровизија шмркал kokaин пред камерите?! (ВИДЕО)

Шведски новинар го праша Дамијано дали користел kokaин на Евровизија, по што групата се огласи на својот официјален профил на Инстаграм. Италијанската група „Манескин“ која...

ХАОС во соседен Белград: Навивачи славеле – па настанал хаос со противниците, ОВА се деталите

Белградска Црвена Звезда ја прослави 32. титула со убедлива победа над Металац од 5-1 со која успеа да урне два рекорда, пренесува ЕКИПА.мк Српскиот тим...

Една бремена жена го „запали“ интернетот со видео во кое се гледа како таа се шминка пред породувањето

Додека поголем број од бремените жени врескаат од болки, се потат и издишуваат оваа жена решила да се дотерува додека лежи во болничкиот кревет...

Пеjачката знае како да се спpави, што фаќаш каде што не ти е меcтото

Пејачката знае како да се справи со своите некултурни обожаватели Што фаќаш каде што не ти е местото бе мајмун! Сега ќе видиш!
- Advertisement -

Must Read

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...
- Advertisement -

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...

Јужниот сосед со донација кон Македонија – еве колку помогна Грција

Вакцините кои Грција ги најави како помош за Северна Македонија, денеска се очекува да пристигнат во Скопје. Станува збор за донација од 20.000 дози...
error: Content is protected !!