17.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

Вести

- Advertisement -

Луѓе, СПОДЕЛЕТЕ и ИТНО помогнете: Се бара младо девојче – и полицијата е во потрага по неа

Луѓе, СПОДЕЛЕТЕ и ИТНО помогнете: Се бара младо девојче. На социјалните мреи, Нате Стилова споделува објава во која бара помош од сите граѓани од истичниот...

(ФОТО) ВМРО-ДПМНЕ на блокадите кај „Мавровка“ без државно знаме

Паркирани автомобили, неколку десетици демонстранти и знамиња со сонцето од Вергина и со партиски обележја може да се забележат на раскрсницата кај Трговскиот центар...

ВИДЕО и ФОТО: Започна уривањето на платформата на плажата „Куба либре“

Охрид, 9. јуни 2021 (ОХРИДПРЕС) – Под засилено полициско обезбедување, рано утрово започна отстранувањето на платформата на една од најатрактивните плажи на брегот на...

Струмица тагува: ШАМПИОНЕ – живеј во вечноста

Струмица во тага и болка ја прими веста која ја пренесе порталот Струмица Денес. Тие пренесоа дека денес, по кратко боледување, почина Здравко Јовановски. Здравко...

Му напиша на Бајден, јас сакам да сум прв на ЦРНАТА листа – Тасевски упати порака и до Путин

Откако во медиумите се појавија информации во кои претседателот на САД бара почитување на договорот од Преспа, прв со контра одговор на социјалните мрежи...

Бајден порача: Нема да има милост – ќе се санкционираат сите кои го кршат Договорот од Преспа

Соединетите Американски Држави ја модернизираат својата политика за санкции за Западен Балкан со натамошно насочување кон корупцијата, кршењето на човековите права и актите што...

ВИДЕО+ФОТО: Страотно за гледање – доцна вечерва сообраќајна несреќа во Македонија, има и жртви

Тешка сообраќајна незгода се случи вечерва на булеварот Борис Трајковски во Скопје, пренесе Инфомакс. Се судриле четири возила. На местото на несреќата пристигнале и екипи на...

Заврши 77-та седница на Влада: ОВА се донесените ВАЖНИ одлуки

Владата на Република Северна Македонија на денешната 77-ма седница ги донесе измените и дополнувањата, односно ребалансот на Буџетот на Република Северна Македонија за 2021...

Не одеа на работа, ама ќе добијат К-15: ЕВЕ ЗА КОЈ СТАНУВА ЗБОР

Вработените во јавната администрација кои од лани во март до пред неколку недели не одеа на работа поради мерките за заштита од ковид-19, сепак...

Трагедија ја потресе Македонија: Во сообраќајна несреќа животот го загуби 20-годишна девојка

Уште една трагична вест на македонските патишта. За жал, утрово во 07:15 часот, на автопатот Миладиновци - Штип, на местото викано „Ерџелиски мост“ е...
- Advertisement -

Must Read

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...
- Advertisement -

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
error: Content is protected !!