6.8 C
Skopje
четврток, октомври 21, 2021

Вести

- Advertisement -

Николовски: Во полн ек е изградбата на регионалниот систем за водоснабдување „Плачковица“.

Денеска заедно со градоначалникот на Карбинци Јордан Насев, бевме на локацијата кадешто во полн ек е изградбата на регионалниот систем за водоснабдување „Плачковица“. Овој систем...

АНКЕТА: Куманово без втор круг, Илиевски победник во првиот круг

На петтиот ден од изборната кампања, анкетите покажуваат дека кандидатот на СДСМ, Оливер Илиевски, е победник во првиот круг во Куманово. Со 64,4%...

Коциќ: Владата на СДСМ вложи 4 пати повеќе од владата на ДПМНЕ

Владата на СДСМ вложила 4 пати повеќе пари од Владата на ВМРО-ДПМНЕ во Вардарскиот плански регион Марко Колев се кити со проекти изработени од...

Николовски: Ме радува што се зголемува интересот на земјоделците да се здружуваат во задруги

Карбинци е земјоделски регион, затоа денешниот ден го искористив да ја посетам земјоделската задруга „Илинден“, каде земјоделците заеднички, успешно работат и придонесуваат кон развој...

За прв пат: СДСМ во Липково со свои кандидати за советници – гордост е што носителката е ЖЕНА

Денеска продолжуваме во Липково! СДСМ прв пат со кандидати за советници во оваа општина. Посебно сум горд што носителка е жена - Елмедина Ферати од...

(ВИДЕО) Хаос во Куманово, граѓаните од Максим направија „салата“

На социјалните мрежи се појави видео од средба на Максим Димитриевски со граѓани од Куманово, како дел од кампањата за локалните избори. Димитриевски на овие...

Заев од Виница: Мицкоски се запнал за минатото, наместо да гледа како се работи за сите граѓани

Гледајте Мицоски и Груевски како се работи заедно. Гледајте како се работи за сите и учете од најдоброто, вели претседателот на СДСМ и премиер...

Димитров: Во изминатите 4 години реализиравме 200 проекти вредни 10 милиони евра, продолжуваме со Најдоброто за Виница

Во изминатиот период континуирано работевме во секој дел од градот како и во секое населено место. Ги решивме приоритетите кои ги бараа граѓаните, и...

Заев од Пехчево: Ги враќаме младите, градиме темелно и нудиме модерна држава за сите граѓани

Претседателот на СДСМ денес го посети и Пехчево каде што разговараше со граѓаните и присуствуваше на промоцијата на кандидатот за град Пехчево – Славчо...

Заев од Македонска Каменица: СДСМ инвестира во сегашноста и идината на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ ја растура државата

Ние се грижиме за рударите – тие ги игнорираа. Имав можност да се сретнам со пензионирани рудари, овде во Паркот на рударите и убаво...
- Advertisement -

Must Read

Ладич кон своите сограѓани од Пробиштип: На крајот, Вие одлучувате, а Вие никогаш не грешите!

Почитувани сограѓани, Вие сте мојот тим и мојот мотив. Вие докажавте дека Пробиштип е исклучителен град. Како и секогаш Вие точно знаете да препознаете „што е...
- Advertisement -

Николов: Штип нека биде пример за фер и демократски избори

Штип нека биде пример за фер и демократски избори ! Нека биде фер и демократски денешниов ден! Гласањето е граѓанска должност на сите полнолетни граѓани...

СКАНДАЛ: Прекршен изборниот молк во Штип – од страна на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на ДПМНЕ во Штип прекршува изборен молк, рекламите на неговиот профил се сеуште активни. Вака ли сакате да водите држава бе...

На последниот ТВ дуел, Сашко Николов му го зададе крајниот удар на Иван Јорданов

На последниот ТВ дуел меѓу Сашко Николов и Иван Јорданов, до израз дојде целата слика за двајцата кандидати. Слободно може да се каже дека...
error: Content is protected !!