9.8 C
Skopje
четврток, октомври 21, 2021

Вести

- Advertisement -

Да помогнеме: Донирајте за Дариа – повторно да биде здрава и среќна

Дариа Димовска има само 9 години и веќе 1 година се соочува со животозагрозувачка состојба. На Дариа и е дијагностицирана ретка малформација на мозокот...

ЕУ не се откажува, дали може нешто да се промени

Белгија – Како што се очекуваше Бугарија стави вето за одржувањето на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија, и со тоа го попречи носењето...

Британсkиот министер стана хит на социјалните мрежи: „Плачел“ поради ваkцинацијата

Гледачите на емисијата „Good Morning Britain“ останале зачудени додека ова утро ја следеле програмата и гостинот, министерот за здравство Мет Хенкок. Целата јавност го гледала...

Трудната Северина се гали по стомакот покрај новогодишната елка- ова домашно видео се криеше цело време, а тој не се одвојува од неа

Хрватската пејачка Северина Којиќ денес не е во добри односи, а некогаш уживаше во љубовта со поранешниот сопруг Милан Поповиќ. Осум години подоцна иако Северина...

КАКО ЌЕ СЕ ПАТУВА СО АВИОН ПО ЗАВРШУВАЊЕ НА ПАНДЕМИЈАТА

Сè повеќе, може да се слушнат разни решенија што ќе им овозможат на светските патници полесно да патуваат за време и по завршување на...

Истражување : Корона вирусот мутира, но тоа не влијае на неговото ширење

Кога вирусите се менуваат во овој правец, вакцините мораат редовно да се прилагодуваат за да се гарантира дека ќе успеат ефикасно да го уништат....

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја злоупотребува несреќата на граѓаните заболени од коронавирусот

„Морбидноста на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски секојдневно достигнува сериозни размери. Додека Мицкоски глуми загриженост членот на неговиот Извршен Комитет, Вело Марковски јавно ги оспорува мерките...

Почина Ѕинго

На 84. година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз на Македонија (1993-1999), долгогодишен истакнат фудбалски работник, прв човек...

Се поизвесно е дека денес Бугарија

Премиерот Зоран Заев вчера од Берлин потврди дека не очекува добри вести од утрешниот состанок на министрите за надворешни работи во Брисел и почеток...

Анализа: Изборот на Бајден добар за Северна Македонија, не се очекуваат значајни промени на политиките за регионот, но се очекува поголем фокус

Не се очекуваат значајни промени за време на мандатот на новоизбраниот претседател Џо Бајден во политиката на Вашингтон кон Западен Балкан, бидејќи таа е...
- Advertisement -

Must Read

Ладич кон своите сограѓани од Пробиштип: На крајот, Вие одлучувате, а Вие никогаш не грешите!

Почитувани сограѓани, Вие сте мојот тим и мојот мотив. Вие докажавте дека Пробиштип е исклучителен град. Како и секогаш Вие точно знаете да препознаете „што е...
- Advertisement -

Николов: Штип нека биде пример за фер и демократски избори

Штип нека биде пример за фер и демократски избори ! Нека биде фер и демократски денешниов ден! Гласањето е граѓанска должност на сите полнолетни граѓани...

СКАНДАЛ: Прекршен изборниот молк во Штип – од страна на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на ДПМНЕ во Штип прекршува изборен молк, рекламите на неговиот профил се сеуште активни. Вака ли сакате да водите држава бе...

На последниот ТВ дуел, Сашко Николов му го зададе крајниот удар на Иван Јорданов

На последниот ТВ дуел меѓу Сашко Николов и Иван Јорданов, до израз дојде целата слика за двајцата кандидати. Слободно може да се каже дека...
error: Content is protected !!