13.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

Вести

- Advertisement -

Како гром од ведро небо, ги зачуди сите – ЗАЕВ кажа кога ќе се ПОВЛЕЧЕ од политиката

За српски „Курир“, премиерот Зоран Заев раскажуваше за животната приказна. Тој за српскиот медиум раскажа дека продавал овошје и зеленчук, односно лубеници, домати и...

Дали Ериксен повторно ќе заигра? Познат доктор искрен: Тој беше мpтов неколку минути

Светскиот фудбал и натаму е во шок по случувањата на вчерашниот меч во Копенхаген меѓу Данска и Финска, кога данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен неочекувано...

Да се наежиш: на стадионот во Копенхаген, Финците викаат Кристијан, Данците одговараат Ериксен (Видео)

Фудбалот ги спојува навивачите во тешки моменти. Публиката која се наоѓа на трибините на стадионот „Паркен“ во Копенхаген, чека информација дали средбата Данска – Финска...

УЖАС на ЕУРО: Ериксен се бори за живот, прекин во Копенхаген

Данскиот фудбалер, Кристијан Ериксен, колабираше на теренот во првото полувреме од мечот на неговиот тим против Финска на Евро 2020. Прекинат е фудбалскиот натпревар на...

ВИДЕО: Се појавија и првите проблеми за фудбалерите на Македонија – еве што се случи

Од 8 јуни македонските фудбалери веќе се во Букурешт и тренираат, а дури денеска Австријците одлучија да допатуваат во романскиот главен град. Обилните дождови во...

Родителите на девојчето: Наташа се изгуби на 16-от роденден, децата ја најдоа

Пронајдена е 16-годишната Наташа Николова од Оризари, Кочани, по која се трагаше од вчера. Веста за Фокус ја потврдија нејзини роднини, кои без престан...

УБАВА ВЕСТ за сите МАКЕДОНЦИ – Германија донесе ОДЛУКА која ќе ве израдува

Германија ја тргна Македонија, како и некои други држави од Балканот од листата на ризични земји за ширење на коронавирусот. Ова доаѓа како резултат...

Човекот кој го удpи Макрон објасни зошто го сторил тоа

Дамијен Тарел, човекот кој го уд pи францускиот претседател Емануел Макрон објасни зошто го сторил тоа. Рече дека тоа го сторил непланирано и од...

Човекот кој го удри Макрон објасни зошто го сторил тоа

Дамијен Тарел, човекот кој го удри францускиот претседател Емануел Макрон објасни зошто го сторил тоа. Рече дека тоа го сторил непланирано и од гнев...

Повторно се „тресе“, ноќеска нов земјотрес – „Беше како ekcплoзија, страшен звук“

Земјотрес со јачина од 3,5 степени по Рихтеровата скала е регистриран ноќеска во централниот дел на Хрватска, во близина на Петриња. Според Европскиот сеизмолошки...
- Advertisement -

Must Read

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...
- Advertisement -

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
error: Content is protected !!