6.8 C
Skopje
четврток, октомври 21, 2021

Вести

- Advertisement -

Николов: Штипјани знаат колку брзо можат да се реализираат проектите за само 9 месеци

Николов ги најави идните, но и проектите кои се во тек во нас. 8ми Ноември на вчерашниот собир со граѓаните. Во оваа населба добиваат паркинг...

Николов од Штип: Се бориме против загадувањето, обезбедивме пари за енергетско-ефикасни фасади и инвертери

Четири години ги видовме сите проблеми на граѓаните и ги ставивме во програмата за Штип да биде модерен и европски град, ние градевме градинки,...

Заев од Штип: Целиот исток е поврзан преку патишта, ќе продолжиме да го поврзуваме регионот

Штип е центарот на текстилна индустрија, но денеска е бренд за облека што ја извезуваме во Европа и светот и ќе продолжи да се...

Николовски: Најдобрата опција за Лозово е Ацо Велковски

#СДСМ во континуитет покажува вистинска грижа за сите. За работниците, за пензионерите, земјоделците, за ранливите категории на граѓани... Општините се вложуваат и помагаат на...

Граѓаните од Штип масовно се собираат пред штандовите поставени од СДСМ

Заинтересираноста за градоначалникот Сашко Николов и советничката листа предводена од д-р. Александар Мишев граѓаните од Штип ја покажуваат со нивниот интерес за новите програми...

Илиевски на Канал 5: Дел од буџетот ќе го насочиме кон невладиниот сектор со акцент на здруженијата чија примарна дејност е работењето со...

Од зголемениот буџет на општина Куманово, средствата ќе ги насочиме во невладиниот сектор, а приоритет ќе ставиме на лица со попреченост од ,,Порака наша”-...

Николов до Јорданов: Вие сте еден обичен негатор на се што е сработено за граѓаните

Во соочувањето на студио 10 беше доминантен актуелниот градоначалник на Штип, Д-р Николов. Каде со факти и докази ги поби сите непсновани обвинувања од...

Илиевски: Нов технолошко индустриски центар за млади, да ја почнеме транзицијата кон дигиталната индустрија

Куманово треба да се развива, Куманово треба да се модернизира нема да дозволиме повеќе да зборуваме за улици со кал и населби без вода....

Илиевски на ТВ Плус: Анкетите покажуваат дека ја имаме најголемата доверба кај граѓаните

Најголемата поддршка ја очекуваме и ја добиваме од граѓаните, за нас граѓаните се најважни. Граѓаните треба да одлучат кој ќе ја води општината во...

НИКОЛОВСКИ: Младите се моторот на државата!

👫 Младите се моторот на нашата држава, а #СДСМ вложува во создавање на услови за младите да останат во своите родни краишта и да...
- Advertisement -

Must Read

Ладич кон своите сограѓани од Пробиштип: На крајот, Вие одлучувате, а Вие никогаш не грешите!

Почитувани сограѓани, Вие сте мојот тим и мојот мотив. Вие докажавте дека Пробиштип е исклучителен град. Како и секогаш Вие точно знаете да препознаете „што е...
- Advertisement -

Николов: Штип нека биде пример за фер и демократски избори

Штип нека биде пример за фер и демократски избори ! Нека биде фер и демократски денешниов ден! Гласањето е граѓанска должност на сите полнолетни граѓани...

СКАНДАЛ: Прекршен изборниот молк во Штип – од страна на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на ДПМНЕ во Штип прекршува изборен молк, рекламите на неговиот профил се сеуште активни. Вака ли сакате да водите држава бе...

На последниот ТВ дуел, Сашко Николов му го зададе крајниот удар на Иван Јорданов

На последниот ТВ дуел меѓу Сашко Николов и Иван Јорданов, до израз дојде целата слика за двајцата кандидати. Слободно може да се каже дека...
error: Content is protected !!