17.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

Вести

- Advertisement -

Царовска: Предметот историја се става во општествени науки, стигнавме до модел кој наликува на Финска

Стигнавме до концепција, модел кој наликува на Финска, па оттаму доаѓаме до училиште кое ни овозможува да учиме, a oваа концепција е развојна и...

ЕУ: Пронајдена е компромисна формулација што ги задоволува бугарските барања за добрососедски односи

„Пронајдена е компромисна формулација која ги задоволува бугарските барања за добрососедски односи во годишниот извештај на ЕУ за Западен Балкан“, повикувајќи се на...

Бугарски медиум: За изјавите на убавата Министерка Захариева

„Анти-владиниот“ бугарски сајт Frognews.bg изјавата на шармантата и убава Министерка за надворешни на Бугарија, Екатерина Захариева , дека Тито и Хитлер се едно исто...

Евростат со анализа која држава е најсиромашна во ЕУ, а е сосед на РСМ

Според последните податоци на Евростат, Бугарија е најсиромашна држава во Европската Унија, а по неа следува Хрватска. Податоците на Евростат покажуваат дека девет земји-членки се...

Последни обиди дали има светло на крајот од тунелот и на крајот од оваа година за РСМ ???

– Во очекување на амбасадорскиот состанок на кој германското претседателство повторно ги враќа заклучоците за проширувањето на ЕУ, вклучително и за Северна Македонија, кои...

Европските дипломати ја повикуваат Бугарија –дали Бугарија ќе попушти ???

Главниот дипломат на Чешка, Петричек алармира дека утрешниот состанок на европските амбасадори за заклучоците од проширувањето е последна шанса за деблокирање на процесот на...

Аko го видите ова на банкомат не ја ставајте картичката внатре

ВНИМАВАЈТЕ: Ако го видите ова на банкомат, не ја ставајте картичката внатре! Еден експерт за beзбедност, чија професионална деформација е параноја, покажа дека претпазливоста навистина...

Позицијата на Pепубликанците за Бугарија во корист на преговорите за членство на Република Северна Македонија

Позицијата на републиканците за Бугарија во корист на преговорите за членство на Република Северна Македонија во Европската Унија е во авторитетното меѓународно списание The...

Компромис веднаш – разликите да се надминат додека се преговара, апелираат бугарските републиканци

Се повеќе бугарски политички субјекти и интелектуалци го критикуваат ставот на Владата во Софија да не даде зелено светло за одржување на првата Меѓувладина...

Ова се најризичните земји за патување во 2021 година

Компанијата „International SOS“ која се занимава со здравствени и безбедносни услуги, ја објави годишната листа на најризични дестинации за патување за 2021 година. Листата се...
- Advertisement -

Must Read

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...
- Advertisement -

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
error: Content is protected !!