36.8 C
Skopje
петок, јули 30, 2021

Вести

Ова не го очекуваше никој: Пендаровски против сите – нема да потпишам

Претседателот Стево Пендаровски нема да го потпише Изборниот законик во ваква форма. Ова го најави претстедателот денеска. „Нема логика јас како претседател и највисок орган...

Дополнителен мотив за вакцинирање: Два дена одмор по вакцина за вработените во администрацијата во Чешка

Владата на Чешка објави дека го усвоила предлогот да им се даде дополнителен одмор на сите вработени во јавната администрација кои се вакцинирани против...

Луѓе, не е добро: Излезе и денешната статистика – бројот на позитивни е во голем РАСТ, дали ќе има нови мерки?

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи...
- Advertisement -

Стравично видео: 9 туристи загинаа при лавина на карпи

Девет туристи загинаа, а неколку се повредени откако лавина од карпи удри се свлече во долината Сангла на Химачал Прадеш во Индија. На застрашувачкото видео,...

Денеска е Огнена Марија: Заштитничка на жените која пали и казнува со оган, ова никако не треба да го правите

Светата великомаченица Марина е родена во Антиохија и е ќерка на жрец-идолопоклоник. На 15 (според други на 16 годишна возраст) по свирепо мачење ѝ...

Не е како што привично имаше најава: Талат Џафери објави кога ќе ги распише изборите – нема назад!

Собранискиот спикер Талат Џафери ќе ги распише локалните избори на 6 август петок. Првиот круг на изборите ќе ги закаже за 17 октомври согласно Изборниот...

(ФОТО) Синоќа во Скопје сообраќајка во која учестуваа ЧЕТИРИ автомобили – ова се деталите

Верижна сообраќајна несреќа се случи вечерва на крстосницата помеѓу „Борис Трајковски“ и „Народни Херои“ во скопска Кисела Вода, пренесе Курир. Неофицијално, како што дознава Курир,...

Ова е само почеток: Наскоро доаѓаат уште поекстремни временски услови

Бројот на екстремни временски неприлики што се случуваат низ целиот свет се зголемува како резултат на климатските промени, покажа истражувањето објавено во списанието Сајенс...

Зошто Македонците умиpаат многу почесто од ковид-19 во споредба со другите народи – како тоа да се спречи?, праша доктор Беќаровски

Сите бевме шокирани од високата смртност и релативно пониската возраст на починатите во Македонија во однос на голем број други држави. Голем дел од...

Доцна во ноќта: Од СДСМ потврдија уште ПЕТ кандидати за градоначалници – ЕВЕ ВО КОИ ГРАДОВИ

Фејсбук статус на Љупчо Николовски – Генерален секретар на СДСМ По спроведените испитувања на јавното мислење, по истражувањата и анализите во рамки на органите на...

Мицкоски се огласи по несреќата – ОТКРИ што се случило

Ударот беше јак. Возилото кое не удри не е во возна состојба – за ,,Фокус” раскажува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој вечерва доживеа...

НАЈНОВО: Мицкоски имал сообраќајка – ова се деталите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ се чувствува добро, а веднаш по незгодата тој се обрати и на настанот пред прилепчани Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Прилеп...

ВИДЕО: Страотно е за гледање, огнот стаса до хотелите во Анталија – загинаа најмалку 3 лица, 112 се повредени во пожарите во Турција

Најмлаку 3 лица загинале, а повеќе од 10 се во болница поради последици од шумскиот пожар кој ветерот го донел до зградите во летувалиштето...
- Advertisement -

Must Read

ВИДЕО од Македонија кое ќе ве остави без збор: На сред пат – МЕЧКА, погледнете што прави

На социјалните мрежи се појави неверојатно видео, кое носи воодушевеност, но во ист момент и загриженост. Дали сето тоа е убаво или пак опасно. Коментарите...
- Advertisement -

Вицепремиерката и министерка,Доника Гервала иницијативата од Нови Сад е опасна

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гервала Шварц, денеска на прес-конференција со шефот на дипломатијата Бујар Османи во Скопје,...

Максим молчеше, па порача: КОНЕЧНО – смогнаа сила

Фејсбук статус на градоначалникот на СДСМ, Максим Димитриевски: Вчера Собранието со консензус ја усвои Резолуцијата за утврдување на државните позиции во контекст на блокадите на...

Ова не го очекуваше никој: Пендаровски против сите – нема да потпишам

Претседателот Стево Пендаровски нема да го потпише Изборниот законик во ваква форма. Ова го најави претстедателот денеска. „Нема логика јас како претседател и највисок орган...
error: Content is protected !!