6.8 C
Skopje
четврток, октомври 21, 2021

Вести

СКАНДАЛ: Прекршен изборниот молк во Штип – од страна на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на ДПМНЕ во Штип прекршува изборен молк, рекламите на неговиот профил се сеуште активни. Вака ли сакате да водите држава бе...

Распад систем на ДПМНЕ во Штип – носеа луѓе од други градови за да не доживеат ПОТОП

Не можеа да соберат луѓе од Штип па ги влечат од другите градови за Сендвич. #ГрујоСистем

(АНКЕТА) Еве како ќе гласаат Скопјани – Шилегов убедливо води!

Најновата анкета, пред изборите најавува убедлива победа на актуелниот градоначалник, Петре Шилегов. За Шилегов на изборите ќе гласаат 46% од излезените граѓани, Данела Арсовска ќе...
- Advertisement -

Рилак: Ја имав честа да зборувам од населбата Автокоманда, во следните години имаме уште многу проекти за овој дел од градот

📢Вечерва ја имав честа да зборувам од населбата Автокоманда, маалото во кое го поминав своето детство, кое денес со огромно задоволство гледам како расте...

Таткото на Јорданов нелегално преку фондот за здравство дознава кои луѓе се во странство, а потоа ги пишува како пациенти кај другиот негов син

Твит на „Сомнителен“: Кандидатот за градоначалник во Штип од редовите на дпмне бара поддршка а неговиот татко наоѓа лица преку фондот за здравство кои се...

Арсиќ во посета на Липково: Победата на СДСМ е загарантирана

Денес со раководителот на регионалната зона 2 Александар Арсиќ имавме задоволство да се сретнеме со граѓаните на општина Липково и ги изразувам нашите идеи...

Бидејќи зборуваме за “СЕГА”…На 11-ти Октомври во малечката земја за која раскажуваме имало востание против фашизмот

Фејсбук статус на Штипче: Бидејќи зборуваме за "СЕГА"...На 11-ти Октомври во малечката земја за која раскажуваме имало востание против фашизмот. За почеток на востанието против фашизмот...

Секоја чест: Обнова на главна водоводна мрежа е дел од програмата на Д-р Сашко Николов

Обнова на главна водоводна мрежа е дел од програмата на Д-р Сашко Николов. По приклучувањето на системот за водоснабдување ХС „Злетовица“, градот го реши проблемот...

Илиевски: Долгот на Општина Куманово бил 700.000 евра во 2017, а заедно со камати и извршни решенија е 4 милиони, да не се манипулираат...

Оливер Илиевски, кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на прес конференција на прашање од новинар колку е вистинскиот долг на Општина Куманово...

Анкета на “Стратум”: СДСМ води за 2,3% пред ВМРО-ДПМНЕ

Анкетата на агенцијата „Стратум“ на една недела пред локалните избори покажува дека изборната битка ќе биде неизвесна, но СДСМ е во благо водство пред...

Потег за респект: Илиевски посака брзо закрепнување на Михајловски од Ковид-19 – “Комшија, те чекам во втор круг”

Оливер Илиевски, кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово му посака брзо закрепнување на противкандидатот од ВМРО-ДПМНЕ и дека го очекува во вториот круг. Илиевски...

Иван Јорданов со лажен лектоp ќе ја бара довербата на штипјани?

Весна Кожинкова Карагунова наставничка која долги години наназад за пари лажно се претставува како лектор. Иако наставник по македонски таа не ги задоволува законските...

РК Куманово со изненадување за Илиевски – дрес со број 12

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово вечерва присуствуваше на тренинг на Ракометниот клуб Куманово, со цел да ја искаже поддршката кон...
- Advertisement -

Must Read

Ладич кон своите сограѓани од Пробиштип: На крајот, Вие одлучувате, а Вие никогаш не грешите!

Почитувани сограѓани, Вие сте мојот тим и мојот мотив. Вие докажавте дека Пробиштип е исклучителен град. Како и секогаш Вие точно знаете да препознаете „што е...
- Advertisement -

Николов: Штип нека биде пример за фер и демократски избори

Штип нека биде пример за фер и демократски избори ! Нека биде фер и демократски денешниов ден! Гласањето е граѓанска должност на сите полнолетни граѓани...

СКАНДАЛ: Прекршен изборниот молк во Штип – од страна на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на ДПМНЕ во Штип прекршува изборен молк, рекламите на неговиот профил се сеуште активни. Вака ли сакате да водите држава бе...

На последниот ТВ дуел, Сашко Николов му го зададе крајниот удар на Иван Јорданов

На последниот ТВ дуел меѓу Сашко Николов и Иван Јорданов, до израз дојде целата слика за двајцата кандидати. Слободно може да се каже дека...
error: Content is protected !!