21.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

Балкан

Во Косово нема смртни случаи од корона, 20 новозаразени

Во последните 24 часа во Косово нема смртни случаи од инфекција со коронавирус, со што вкупниот број на починати достигна 2.244. Тестирани се 2.066 примероци,...

Медиумите на Балканот во ШОК по веста за водителката Пишек – дали е можно тоа да се случува?

Хрватската водителка Николина Пишек Ристовиќ и нејзината шестгодишна ќерка Уна на почетокот на февруари беа пронајдени во бесвесна состојба на подот од нивниот стан,...

ВИДЕО: Страотна ноќ во Чачак – гореше фабрика за муниција

Серија експлозии се случиле ноќеска еден час по полноќ во посветената индустрија „Слобода“ во Чачак, Србија. Експлодирала фабрика “Слобода” у Чачку... #cacak #gradcacak #fabrikasloboda pic.twitter.com/SIgKm6Gqch—...
- Advertisement -

Најкористениот женски пијалок – ЏИН го доби својот Џин Парк во Загреб

Загреб изминатиов викенд го доби својот Џин Парк. Паркот се наоѓа во веќе популарниот парк Ругемарин, кој од 28 мај до 10 јуни станува место...

ЖИВОТ: На нива без трактор, во штала без животни, а дома без струја и бања

Даниел Стојановиќ (18) од Кметовац близу Гњилане е најстариот од тројцата браќа и живее со своето семејство во студена и недовршена куќа, без струја...

ФОТО: Погледнете како помина – Севе ја прими првата доза

Северина ја примила вакцината на Фајзер. Пејачката Северина Којиќ на својот Инстаграм сподели фотографија од вакцинацијата и така прати јасна порака до оние кои се...

Др.Врабевски: Над 2000 македонски граѓани се пријавиле за вакцинација на границата со Бугарија

Пред еден месец македонските граѓани добија можност да бидат вакцинирани со вакцините „Фајзер“, „Џонсон и Џонсон“ и „Модерна“ на граничните пунктови Станке Лисичково –...

ШОК за Македонија и Македонците: Вучиќ го кажа својот став за Гоце Делчев

Српскиот претседател Александар Вучиќ, одговарал на прашање на бугарски „БГНЕС“ дали Србија се срами од имињата на бугарските национални херои и затоа ги менува...

Горица доживеа ЧУДО во црквата Света Петка: Купи 15 свеќи, започна да бакнува икони, а потоа остана занемена

Таа исто така објасни дека, веднаш штом сфати што се случило, почна да плаче Во 2016 година, жителите на селото Породин во близина на Свилајнац...

„Голема Албанија“ е најголема опасност, а „Голема Србија“ ќе донеce мир на Балканот

Голема Албанија е најголема опасност за мирот на Балканот и единственото прашање е дали земјите од регионот ќе се борат против нејзинот создавање, како...

Ова го има само тука: Лажен поп во Босна работел и како оџа и католички свештеник (ФОТО)

Не треба да ве чуди. Не за џабе велат дека Балканот е посебна приказна каде се испомешани сите вери и религии. Еден снаодлив млад човек во...

Не успеа да ја победи битката со корона вирусот: Почина легендаpниот пејач

Ситуацијата со Ковид-19 се поставува под контрола, како во светот, така и на Балканот, па и во Македонија. Сепак, и покрај тоа што бројот...

И нашиот источен сосед најавува сопствена вакцина наесен

Бугарска вакцина против Ковид-19 ќе биде претставена наесен на светски научен конгрес. Тоа го тврди Андреј Чорбанов раководител на Одделот за имунологија на Институтот...
- Advertisement -

Must Read

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...
- Advertisement -

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...

Јужниот сосед со донација кон Македонија – еве колку помогна Грција

Вакцините кои Грција ги најави како помош за Северна Македонија, денеска се очекува да пристигнат во Скопје. Станува збор за донација од 20.000 дози...
error: Content is protected !!