21.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

region.mkd

0 КОМЕНТАРИ
44 ПОСТОВИ

featured

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...

Јужниот сосед со донација кон Македонија – еве колку помогна Грција

Вакцините кои Грција ги најави како помош за Северна Македонија, денеска се очекува да пристигнат во Скопје. Станува збор за донација од 20.000 дози...
- Advertisement -

Latest news

Македонец во Австралија уапсен откако за една недела искоцкал 100 милиони долари

Австралијанецот со македонско потекло, М.Р се коцкал на покер апаратите во казиното „Стар“ во Сиднеј со огромна сума на пари кога им западнал во...

Нa вeтeринaр однеле пoвредeн инсeкт – тoj нaпрaвил дeлo koe ги збунило сите

Еден лекар од Тајланд неодамна на својот ,,Фејсбук'' профил сподели фотографија со несекојдневен пациент - инсект кој го пронашол прегазен на пат. Тану Лимпатанавник бил...

СЗО со ново предупредување до светот: Кажаа што треба да сфатат луѓето

Глобалното искоренување на коронавирусот во моментов не е разумна цел, рече Дејвид Набаро, специјален пратеник на Светската здравствена организација (СЗО) за короната. ''Човештвото ќе мора...

Полицијата рано утрово прекинала забава – приведени повеќе лица

</figur По претходна пријава и врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Центар и Бит Пазар околу 3.49 часот утрово...

Се менува полицискиот час, ама нема да се УКИНЕ – ова е најновиот предлог

Комисијата за заразни блести од 15-ти јуни ќе предложи полцискиот час да почнува од 01-04 часот, дознава ,,Локално'' од нивни извори Министерот за здравство Венко...

Многумина останаа без збор – Заев даде свое мислење за „зелениот“ ДУИ

Премиерот Заев, заедно со министерот Бочварски беа на увид на градежните работи на патот Кавадарци-Дреново. Оттаму, премиерот Заев порача дека му е драго тоа што...

Нов шок на пазарот на криптовалути: Биткоинот претрпе огромен ПАД

Најстарата и најпопуларна крипто валута во светот, биткоинот, вчера продолжи со падот, за што дополнително придонесе и последниот твит на Илон Маск. Оваа дигитална паричка...

Трагедија го потресе Балканот : 13-годишно момче испил енергетски пијалок и починало

3-годишно момче почина во Загреб пред десетина дена. Момчето тој ден отишло во кино со неговите пријатели, по што се тркале околу зградата во...

Oвa гo имa самo кaj нaс – Пoгледнeтe како заврши настапoт нa „зeлeниoт“ ДУИ (ФОТО)

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, имаше свое обраќање по повод 19-годишнината на оваа политичка партија, кое беше проследено со манифестација која се одржа во...

По долга истрага, се дозна: Официјално познато дали Мијалков бегал од државата

Надлежните обвинители кои постапувале и ги утврдувале околностите, по целосниот распит на сите инволвирани, заклучиле дека не постоел план за бегство, дека Мијалков не...
- Advertisement -

Most Commented

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...
- Advertisement -

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...

Јужниот сосед со донација кон Македонија – еве колку помогна Грција

Вакцините кои Грција ги најави како помош за Северна Македонија, денеска се очекува да пристигнат во Скопје. Станува збор за донација од 20.000 дози...
error: Content is protected !!