9.8 C
Skopje
четврток, октомври 21, 2021

region.mk

0 КОМЕНТАРИ
4942 ПОСТОВИ

featured

Ладич кон своите сограѓани од Пробиштип: На крајот, Вие одлучувате, а Вие никогаш не грешите!

Почитувани сограѓани, Вие сте мојот тим и мојот мотив. Вие докажавте дека Пробиштип е исклучителен град. Како и секогаш Вие точно знаете да препознаете „што е...

СКАНДАЛ: Прекршен изборниот молк во Штип – од страна на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на ДПМНЕ во Штип прекршува изборен молк, рекламите на неговиот профил се сеуште активни. Вака ли сакате да водите држава бе...

На последниот ТВ дуел, Сашко Николов му го зададе крајниот удар на Иван Јорданов

На последниот ТВ дуел меѓу Сашко Николов и Иван Јорданов, до израз дојде целата слика за двајцата кандидати. Слободно може да се каже дека...
- Advertisement -

Latest news

Неколку скопски села и општини утре, вo сабота и вo понеделник без струја

Корисниците од селата Горно и Долно Количани, Пагаруша, Вртекица, Равни Габер, Драчевица, Црвена Вода, Цветово, Палиград и Алдинци утре од 8:00 до 12:30 часот...

Во Собрание со 61 глас избрана Кацарска за уставен судија

Добрила Кацарска, судијка за организиран криминал од Основниот кривичен суд Скопје, попладнево е избрана за уставен судија од страна на пратениците во македонскиот парламент....

СДСМ: ДПМНЕ целата своја идеологија ја изгради на погазување на НОБ и на бришење на имиња на улици и установи

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, реагира СДСМ, на изјавите...

Бугарско МНР: Софија ја цени брзата акција на Скопје против провокациите

Софија ја цени брзата акција на Скопје против провокациите. Овој став бил изнесен на денешниот состанок на в.д. македонскиот амбасадор во Софија во Министерството...

СДСМ ги збива редовите околу Заев

По големите реакции во јавноста по контроверзното интервју и посебно обраќањето на поранешниот партиски лидер Бранко Црвенковски, високите партиски и државни функционери од СДСМ...

Мицкоски побара оставка од Заев, за утре најави блокади во неколку градови

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва на протест пред Владата побара оставка од премиерот Зоран Заев по неговите ставови во интервјуто за бугарската...

Филипче: Заев во изминатите три години донесе низа тешки, но целосно исправни одлуки

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за бугарската...

Бучковски: Заев е „обвинет” затоа што се бори за нашата европска иднина

Поранешниот премиер Владо Бучковски во изјава за НОВА во врска со серијата реакции на интервјуто на премиерот Зоран Заев за БГНЕС, вели дека не...

Захариева: Бугарија ги блокира преговорите за Македонија поради говорот на омраза

Бугарија ќе го блокира почетокот на преговорите на Република Северна Македонија со Европската Унија сè додека не го напушти говорот на омраза кон сè...

Мисовски и Зендели избрани за потпретседатели на Собранието

Собранието на Република Северна Македонија попладнево на продолжението на 22. седница ги избра пратениците Горан Мисовски од НСДП и Фадил Зендели од Беса за...
- Advertisement -

Most Commented

Ладич кон своите сограѓани од Пробиштип: На крајот, Вие одлучувате, а Вие никогаш не грешите!

Почитувани сограѓани, Вие сте мојот тим и мојот мотив. Вие докажавте дека Пробиштип е исклучителен град. Како и секогаш Вие точно знаете да препознаете „што е...
- Advertisement -

Николов: Штип нека биде пример за фер и демократски избори

Штип нека биде пример за фер и демократски избори ! Нека биде фер и демократски денешниов ден! Гласањето е граѓанска должност на сите полнолетни граѓани...

СКАНДАЛ: Прекршен изборниот молк во Штип – од страна на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на ДПМНЕ во Штип прекршува изборен молк, рекламите на неговиот профил се сеуште активни. Вака ли сакате да водите држава бе...

На последниот ТВ дуел, Сашко Николов му го зададе крајниот удар на Иван Јорданов

На последниот ТВ дуел меѓу Сашко Николов и Иван Јорданов, до израз дојде целата слика за двајцата кандидати. Слободно може да се каже дека...
error: Content is protected !!