30.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

region.mk

0 КОМЕНТАРИ
4862 ПОСТОВИ

featured

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
- Advertisement -

Latest news

Три вработени од кумановска градинка имаат коронавирус, дечињата се во изолација

Три вработени од кумановската детската градинка „Ангел Шајче“ се позитивни на коронавирус, седум деца се во изолација, информираа денеска надлежните од Центарот за јавно...

Во Филаделфија остануваат да се избројат уште 40.000 гласови

Во Филаделфија остануваат да се избројат уште 40.000 гласови, изјави претседателката на изборната комисија Лиза Дили, додавајќи дека пребројувањето може да трае со денови. Бајден...

Венко ги соопшти најновите резутати – 1285 нови случаи на Ковид-19 во последните 24 часа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3404 тестирања, а регистрирани се 1285 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-522, Куманово-43,...

Ова е биографијата на Џозеф Бајден – новиот претседател на САД

Кандидатот на Демократската партија Џо Бајден е избран за 46. претседател на САД, јави Си Ен Ен. Според проекциите на Си Ен Ен, Асошиејтед прес,...

Димитров: Нашиот јазик е македонски за нас, за ОН и за ЕУ

Бугарската блокада не е помагање, напротив. Инсистирањето на Бугарија на резервите кон македонскиот јазик е отров за билатералните односи, истакна вицепремиерот за европски прашања...

Амазон го отвори првиот европски центар за воздушна достава на пратки

Американскиот гигант за онлајн малопродажба, Амазон, го отвори во Германија првиот европски центар за испорака на авио-пошта. Центарот во Шкеудиц, близу Лајпциг, е отворен на...

Бајден води и во Невада и Аризона

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден води во државата Пенсилванија, но и во други две држави што може да имаат влијание врз...

Аеродром за првпат надмина 1.000 активни случаи на заразени со коронавирус

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) Чаир – 378 Гази Баба...

Неверојатна мерка: 300 евра за секое дете – спасувачки пакет договорен во јуни за справување со коронакризата во Германија

Од денеска почна исплатата на 300 евра за секое дете во Германија. Тоа е само една од мерките од спасувачкиот пакет договорен во јуни...

Во Собрание со 61 глас избрана Кацарска за уставен судија

Добрила Кацарска, судијка за организиран криминал од Основниот кривичен суд Скопје, попладнево е избрана за уставен судија од страна на пратениците во македонскиот парламент....
- Advertisement -

Most Commented

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!