17.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

region.mk

0 КОМЕНТАРИ
3936 ПОСТОВИ

featured

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
- Advertisement -

Latest news

Заев се сретна со Андреа Силвестри, новиот амбасадор на Италија во Северна Македонија

Република Северна Македонија историски, географски, културно и политички припаѓа на Европа. На денешната средба со Андреа Силвестри, новиот амбасадор на Италија во Северна Македонија,...

Шахпаска: Социјалното партнерство и постоењето на социјален дијалог е од огромно значење

Министерската за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска се сретна со претставници на Самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита. На средбата се...

Државна помош од 17,2 милиони евра за 400 компании што инвестирале во услови на пандемија

Вкупно 400 компании од преработувачката индустрија, трговијата и ИТ секторот ги исполнија условите од Јавниот повик за финансиска поддршка за зајакнување на конкурентоста на...

Заев: Рашковски си поднесе оставка, ќе има нов генерален секретар на Владата

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски дефинитивно ќе ја напушти функцијата бидејќи пред месец и половина си поднел оставка, а кој ќе го наследи,...

Се продава прекрасен приморски град напуштен пред 70 години, таму живеат само двајца ФОТО

Прекрасен град во Асвтралија на самиот брег, кој е напуштен пред 70 години, сега е понуден на продажба. Станува збор за оддалечен град по име...

Џорџија ги пребројува гласовите рачно, Аризона и Северна Каролина се уште бројат

Во американската сојузна држава Џорџија повторно ќе бидат преброени сите гласачки ливчиња, изјави денеска државниот секретар на Џорџија, Бред Рефенспергер. Тој истакна дека сите гласови...

Музичките ѕвезди се вклучија во кампањата на Министерството за здравство за носење маска

Нашите музички уметници Влатко Стефановски, Никола Перевски, Каролина Гочева, Тамара Тодевска и Ружица Милошеска Брчиоска ја поддржаа кампањата #НосамМаска за подигнување на свеста за...

Земјотресот попладнево во гостиварско бил со јачина од 5 Рихтерови сетепени

Земјотресот што се почувствува попладнево во 15.25 часот е повторно од епицентралното подрачје Гостивар – Тетово со епицентар на 50 километри југозападно од Скопје...

Николовски: Заедно со Албанија и Србија ќе работиме на обезбедување вакцина за ковид-19

Денеска е потпишан Меморандум за соработка помеѓу Република Северна Македонија, Република Србија и Република Албанија кој ќе овозможи побрзо закрепнување од последиците од корона...

Заев пречекан од Борисов во Софија, заедно ќе претседаваат со Самитот на Берлинскиот процес

Премиерот Зоран Заев претпладнево пристигна во Софија, каде што ќе учествува на лидерскиот Самит за Западен Балкан во рамките на Берлинскиот процес. – Пристигнавме во...
- Advertisement -

Most Commented

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...
- Advertisement -

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
error: Content is protected !!