17.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

region.mk

0 КОМЕНТАРИ
3936 ПОСТОВИ

featured

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
- Advertisement -

Latest news

Дали Ериксен повторно ќе заигра? Познат доктор искрен: Тој беше мpтов неколку минути

Светскиот фудбал и натаму е во шок по случувањата на вчерашниот меч во Копенхаген меѓу Данска и Финска, кога данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен неочекувано...

Да се наежиш: на стадионот во Копенхаген, Финците викаат Кристијан, Данците одговараат Ериксен (Видео)

Фудбалот ги спојува навивачите во тешки моменти. Публиката која се наоѓа на трибините на стадионот „Паркен“ во Копенхаген, чека информација дали средбата Данска – Финска...

Лукаку постигна гол, па му испрати порака на Ериксен!

Белгиските фудбалери поведоа против Русија со голот на Лукаку со 1: 0 во натпреварот од првото коло од групата Б на Европското првенство. Лукаку ја...

Кјаер е голем човек: Спречи давење на Ериксен, па му ја тешеше сопругата!

Данскиот фудбалер Симон Кјаер може да го понесе епитетот херој на денот, затоа што со големи потези покажа дека е голем човек. Прво, реагираше...

Вест која цел СВЕТ ја чекаше – Нема предавање, Ериксен е ПОДОБРО

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, е стабилен и во свесна состојба, потврди УЕФА. Критичното веројатно помина, откако репрезентативецот на Данска колабираше на терен и му...

ФОТО: Нашите мисли се со него – Момент кој открива многу за ситуацијата на Ериксен

Натпреварот помеѓу Данска и Финска од групата Б на Европското првенство официјално е прекинат откако Кристијан Ериксен колабираше на теренот на стадионот во Копенхаген...

УЖАС на ЕУРО: Ериксен се бори за живот, прекин во Копенхаген

Данскиот фудбалер, Кристијан Ериксен, колабираше на теренот во првото полувреме од мечот на неговиот тим против Финска на Евро 2020. Прекинат е фудбалскиот натпревар на...

ВИДЕО: Се појавија и првите проблеми за фудбалерите на Македонија – еве што се случи

Од 8 јуни македонските фудбалери веќе се во Букурешт и тренираат, а дури денеска Австријците одлучија да допатуваат во романскиот главен град. Обилните дождови во...

Родителите на девојчето: Наташа се изгуби на 16-от роденден, децата ја најдоа

Пронајдена е 16-годишната Наташа Николова од Оризари, Кочани, по која се трагаше од вчера. Веста за Фокус ја потврдија нејзини роднини, кои без престан...

Како на хорор филм – драма синоќа на Бит пазар

Синоќа во Бит Пазар двајца скопјани прво со тврд предмет биле на паднати, а потоа со пиш тол им биле упатени зак ани. Ноќеска во...
- Advertisement -

Most Commented

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...
- Advertisement -

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
error: Content is protected !!