17.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

region.mk

0 КОМЕНТАРИ
3936 ПОСТОВИ

featured

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
- Advertisement -

Latest news

(ВИДЕО) Страшно за гледање, се повреди еден од најдобрите играчи во НБА

Во моментов се игра полуфиналето од Источната конференција, каде по три одиграни натпревари, Бруклин води со 2:1 против Милвоки. По првиот дел од четвртиот натпревар,...

(Видео) Провокаторот Арнаутовиќ – погледнете што направи

Марко Арнаутовиќ го постигна третиот и последен погодок за Австрија на натпреварот против Македонија. „Џокерот“ од клупата на Франко Фода имаше што да му...

ФОТО: Ова нема да им се допадне – слушнете што СКАНДИРАА македонските навивачи

Македонската фудбалска селекција на својот деби настап на ЕП 2020 забележа незаслужен пораз од Австрија која едноставно имаше повеќе среќа, како и се чини...

ВИДЕО: Горан Пандев влезе во ВЕЧНОСТА – Гол за изедначување

Македонската фудбалска репрезетнација во средината на првото полувреме израмни против Австрија (1-1), а стрелец беше најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев. По една конфузија во одбраната...

ВИДЕО: ЕЖЕЊЕЕЕЕЕ.. Слушнете како фудбалерите ја пееја химната на Македонија

Македонија ќе има пред кого да се претстави на стартот на Европското првенство. Нашите фанови се веќе во Букурешт и се подготвуваат да им...

Нов СКАНДАЛ на ЕУРО 2020: Овојпат на „Вембли“ во Англија

Англија ја победи Хрватска со 1:0, во натпревар кој немаше многу драма и интересни дуели. Истиот го одбележаа две шанси за гол за домаќинот,...

Неколку моменти пред средбата против Австрија: Селекторот Мрме се јави со интересна порака – еве што кажа

Неверојатна е атмосферата во Букурешт во пресрет на првиот натпревар на македонската репрезентација против Австрија. Голем број на македонски навивачи се собрани во центарот...

Македонец, Албанец, Турчин – ама сите со една порака: МАКЕДОНИЈА ДА ПОБЕДИ

Дека спортот го обединува сите без разлика на националната и верска припадност одамна е познато, а денеска на дело може да се види во...

Се случи и тоа луѓе: За првпат после ВТОРИ СЕПТЕМВРИ – медицинските работници го прославуваат овој успех

После повеќе од девет месеци, во изминатите 24 часа не се регистрирани починати лица од коронавирусот во земјава. Има нови 8 случаи. Меѓутоа од министерството...

Како гром од ведро небо, ги зачуди сите – ЗАЕВ кажа кога ќе се ПОВЛЕЧЕ од политиката

За српски „Курир“, премиерот Зоран Заев раскажуваше за животната приказна. Тој за српскиот медиум раскажа дека продавал овошје и зеленчук, односно лубеници, домати и...
- Advertisement -

Most Commented

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...
- Advertisement -

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
error: Content is protected !!