25.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

region.mk

0 КОМЕНТАРИ
4862 ПОСТОВИ

featured

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
- Advertisement -

Latest news

Луѓе од народот, за народот – Позната советничката листа на СДСМ во Штип

Победничката советничка листа на СДСМ и коалицијата на чело со актуелниот и иден градоначалник Д-р Сашко Николов и носителот на листа д-р Александар Мишев,...

Брзи вести: Повторно лажни вести од блиски луѓе на Градоначалникот во заминување

Повторно лажни вести од блиски луѓе на Градоначалникот во заминување. Лажна анкета се прошири на социјалните мрежи во која Градоначалникот Димитриевски има енормно висок рејтинг. Истата...

Велешани со голема поддршка за Коциќ и Николов (ФОТО)

Кандидатот за градоначалник на Велес само што сподели: Попладневна прошетка заедно со Марјанчо и Даница. Пријатни разговори со голем број на граѓани со кои се...

(ФОТО) Грижата за најмладите е наша дожлност и обврска – нов детски забавен парк во Македонска Каменица

Грижата за најмладите, безбедноста и нивниот правилен развој се наша должност и обврска, рече градоначалничката на Македонска Каменица, Соња Стаменкова. Новиот детски забавен парк, креиран...

Тоа што на никој не му успеа, денес е реалност: Штип го затвора прашањето со водоснабдување на градот преку најновата технологија

Премиерот на државата Зоран Заев денес беше на посета во Штип, каде беше и министерот за транспорт и врски Благој Бочварски. Бочварски кој беше...

Во најава голем СПЕКТКЛ – Макфест како никогаш досега

Градоначалникот на Штип со обраќање до јавноста: Во името на сите штипјани и љубители на убава музика сакам да им се заблагодарам на сите што...

Николов на терен, во Штип се гради како никогаш досега

Фејсбук статус на градоначалникот на Штип, Сашко Николов: Денес извршив увид на веќе започнатите градежните активности на улица 5та Партиска Конференција. 📌Во тек е реконструкција на...

Илиевски се приклучи на кампањата: Заокружи НЕ за насилство врз жените во политиката

Кандидатот за градоначалник во Куманово од редовите на СДСМ, Оливер Илиевски денес се приклчи на кампањата „Заокружи НЕ за насилство врз жените во политиката”....

Некои седеа во топли фотељи, ние бевме тука за сите – граѓаните тоа го знаат!

Драги мои штипјанки и штипјани, нема поголемо задоволство за мене, кога како татко на градот можам пред вас гордо да се исправам и да...

Филипче за Николов: Неговата темелност и одговорност се дел од неговиот работен кодекс

Неговата посветеност кон пациентите, а сега и кон своите граѓани е за секоја почит, истакна вечерва потпретседателот на СДСМ, Венко Филипче за актуелниот градоначалник...
- Advertisement -

Most Commented

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!