36.8 C
Skopje
петок, јули 30, 2021

region.mk

0 КОМЕНТАРИ
4353 ПОСТОВИ

featured

Бугарија изрази разочарување од Резолуцијата на Собранието на С Македонија донесена вчера

Бугарија изрази разочарување од Резолуцијата на Собранието на С Македонија донесена вчера и со жалење констатира дека таа доаѓа во моменти кога дијалогот меѓу...

Вицепремиерката и министерка,Доника Гервала иницијативата од Нови Сад е опасна

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гервала Шварц, денеска на прес-конференција со шефот на дипломатијата Бујар Османи во Скопје,...

Максим молчеше, па порача: КОНЕЧНО – смогнаа сила

Фејсбук статус на градоначалникот на СДСМ, Максим Димитриевски: Вчера Собранието со консензус ја усвои Резолуцијата за утврдување на државните позиции во контекст на блокадите на...
- Advertisement -

Latest news

Бугарија изрази разочарување од Резолуцијата на Собранието на С Македонија донесена вчера

Бугарија изрази разочарување од Резолуцијата на Собранието на С Македонија донесена вчера и со жалење констатира дека таа доаѓа во моменти кога дијалогот меѓу...

ВИДЕО од Македонија кое ќе ве остави без збор: На сред пат – МЕЧКА, погледнете што прави

На социјалните мрежи се појави неверојатно видео, кое носи воодушевеност, но во ист момент и загриженост. Дали сето тоа е убаво или пак опасно. Коментарите...

Вицепремиерката и министерка,Доника Гервала иницијативата од Нови Сад е опасна

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гервала Шварц, денеска на прес-конференција со шефот на дипломатијата Бујар Османи во Скопје,...

Максим молчеше, па порача: КОНЕЧНО – смогнаа сила

Фејсбук статус на градоначалникот на СДСМ, Максим Димитриевски: Вчера Собранието со консензус ја усвои Резолуцијата за утврдување на државните позиции во контекст на блокадите на...

Ова не го очекуваше никој: Пендаровски против сите – нема да потпишам

Претседателот Стево Пендаровски нема да го потпише Изборниот законик во ваква форма. Ова го најави претстедателот денеска. „Нема логика јас како претседател и највисок орган...

Дополнителен мотив за вакцинирање: Два дена одмор по вакцина за вработените во администрацијата во Чешка

Владата на Чешка објави дека го усвоила предлогот да им се даде дополнителен одмор на сите вработени во јавната администрација кои се вакцинирани против...

Луѓе, не е добро: Излезе и денешната статистика – бројот на позитивни е во голем РАСТ, дали ќе има нови мерки?

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи...

Стравично видео: 9 туристи загинаа при лавина на карпи

Девет туристи загинаа, а неколку се повредени откако лавина од карпи удри се свлече во долината Сангла на Химачал Прадеш во Индија. На застрашувачкото видео,...

Ќе се зголеми цената на кафето во светот поради силно снежно невреме во Бразил

Бразил од секогаш важел за држава со вечно лето, преубави плажи и високи температури. Но на југот на Бразил деновиве врнеше силен снег што...

НЕМОЌ на Србинот: Зверев го разби во Токио, Ѓоковиќ викаше кон своите навивачи (ВИДЕО)

Шокантен момент од полуфиналето на Олимписките игри, каде најпрво делуваше дека Новак Ѓоковиќ има се во свои раце. Првиот тенисер на светот го доби првиот...
- Advertisement -

Most Commented

Бугарија изрази разочарување од Резолуцијата на Собранието на С Македонија донесена вчера

Бугарија изрази разочарување од Резолуцијата на Собранието на С Македонија донесена вчера и со жалење констатира дека таа доаѓа во моменти кога дијалогот меѓу...
- Advertisement -

ВИДЕО од Македонија кое ќе ве остави без збор: На сред пат – МЕЧКА, погледнете што прави

На социјалните мрежи се појави неверојатно видео, кое носи воодушевеност, но во ист момент и загриженост. Дали сето тоа е убаво или пак опасно. Коментарите...

Вицепремиерката и министерка,Доника Гервала иницијативата од Нови Сад е опасна

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гервала Шварц, денеска на прес-конференција со шефот на дипломатијата Бујар Османи во Скопје,...

Максим молчеше, па порача: КОНЕЧНО – смогнаа сила

Фејсбук статус на градоначалникот на СДСМ, Максим Димитриевски: Вчера Собранието со консензус ја усвои Резолуцијата за утврдување на државните позиции во контекст на блокадите на...
error: Content is protected !!