13.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

(ФОТО) ВМРО-ДПМНЕ на блокадите кај „Мавровка“ без државно знаме

data-full-width-responsive="true">

Паркирани автомобили, неколку десетици демонстранти и знамиња со сонцето од Вергина и со партиски обележја може да се забележат на раскрсницата кај Трговскиот центар „Мавровка“. Она што не може да се види на блокадата за одбрана на националните и државните интереси е државното знаме, пренесува порталот 360степени.

Трет ден по ред ВМРО-ДПМНЕ блокира три раскрсници во Скопје и во девет други града.

Мотото на протестите е „Доста е, излези за Македонија“ и, како што велат од партијата, тие се против новиот обид на Зоран Заев и Владо Бучковски за продажба на националните и државните интереси.

Паркирани автомобили, неколку десетици демонстранти и знамиња со сонцето од Кутлеш и со партиски обележја може да се забележат на раскрсницата кај Трговскиот центар „Мавровка“. Она што не може да се види на блокадата за одбрана на националните и државните интереси е државното знаме.

Освен кај „Мавровка“, во центарот на Скопје, од 15 до 17 часот, блокирана е и раскрсницата кај старата Градска болница и Собранието, како и таа кај зградата на поранешното НИП „Нова Македонија“.

Извор и ФОТО: 360степени

data-full-width-responsive="true">

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...
- Advertisement -

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
error: Content is protected !!