21.8 C
Skopje
сабота, јули 17, 2021

Трагедиja – фудбалер почина среде натпревар кој се играше во чест на неговиот брат во Италија

data-full-width-responsive="true">

Фудбалска Италија е во тага, 29-годишниот фудбалер Џузепе Перино почина од срцев удар во Поџиомарино кој се наоѓа во близина на Неапол и тоа за време на натпревар кој се играше во чест на неговиот брат Роко.

Роко Перино кој беше велосипедист, почина на 24 години и тоа на тренинг, исто така од срцев удар.

Во фудбалскиот центар Каџианело редовно се одржуваат натпревари во чест на млади спортисти кои починале, а оваа година натпреварот беше посветен на Роко и на уште еден спортист кој трагично го загуби животот.

Џузепе за време на натпреварот ја загуби свеста и падна, итната помош веднаш реагираше но не можеше да му го спаси животот. Џузепе почина на теренот, а обдукцијата покажа дека смртта настанала од срцев удар.

Џузепе Перино во својата кариера играше за Парма и за неколку нисколигаши: Сапри, Еболитано, Белариа, Вигор Ламеција, Батипаглезе, Турис, Реал Поџиомарино, Пимонте и Солофра.

Поради трагичната смрт на младиот фудбалер, градоначалникот на Неапол, Маурицио Фаланга ја откажа церемонијата за Денот на Републиката.
– Изразуваме сочувство до семејството која поминува низ тага. За жал, Џузепе е повторно заедно со својот брат – изјави градоначалникот Фаланга.


data-full-width-responsive="true">

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

За прв пат ќе гледате ВАКВО ДИСКО: Гостите имаат право само на едно ЧУДНО нешто поради – корона вирусот

Ноќните клубови и дискотеките во Грција, без разлика дали се од отворен или затворен тип, ќе работат само за вакцинираните и за оние кои...
- Advertisement -

Порака која ќе ве трогне “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е поpakaта на 17 годишна

17 годишно девојче, болно од раk со силна порака по загубата на својата коса: “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е поpakaта на...

МНР: Во досега невидените поплави во Германија има многу загинати и исчезнати лица, а огромни се и материјалните штети, но нема македонски државјани...

Министерството за надворешни работи соопшти дека со загриженост ги следи состојбите со поплавите во Западна Европа. Според информациите на нашите дипломатско-конзуларни претставништва во погодените...

Катастрофа пред ЛОИ: Исчезна олимпиец – СЕ СТРАВУВА за него, ова се деталите

Олимпиецот од Уганда, Јулиус Ссекителеко, исчезна денес во западна Јапонија. Според бројни извештаи во медиумите, кревачот на тегови тренирал како дел од деветчлен тим...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За прв пат ќе гледате ВАКВО ДИСКО: Гостите имаат право само на едно ЧУДНО нешто поради – корона вирусот

Ноќните клубови и дискотеките во Грција, без разлика дали се од отворен или затворен тип, ќе работат само за вакцинираните и за оние кои...

Порака која ќе ве трогне “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е поpakaта на 17 годишна

17 годишно девојче, болно од раk со силна порака по загубата на својата коса: “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е поpakaта на...

МНР: Во досега невидените поплави во Германија има многу загинати и исчезнати лица, а огромни се и материјалните штети, но нема македонски државјани...

Министерството за надворешни работи соопшти дека со загриженост ги следи состојбите со поплавите во Западна Европа. Според информациите на нашите дипломатско-конзуларни претставништва во погодените...

Катастрофа пред ЛОИ: Исчезна олимпиец – СЕ СТРАВУВА за него, ова се деталите

Олимпиецот од Уганда, Јулиус Ссекителеко, исчезна денес во западна Јапонија. Според бројни извештаи во медиумите, кревачот на тегови тренирал како дел од деветчлен тим...
error: Content is protected !!