25.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

Семејство кое било во автомобил во дефект на патот Штип-Кочани за влакно се спаси од запалено стрниште

Семејство кое било во автомобил во дефект на патот Штип-Кочани за влакно се спаси од запалено стрниште од земјоделци од Чешиново-Облешево.

Пожарникарите од Кочани веднаш интервенирале, а семејството било хоспитализирано во кочанската болница, каде им биле санирани повредите. Од пламените јазици, целосно изгорел нивниот автомобил, а биле спасени повеќе куќи и бензинска пумпа во Облешево.


Семејство кое било во автомобил во дефект на патот Штип-Кочани за влакно се спаси од запалено стрниште од земјоделци од Чешиново-Облешево.

Пожарникарите од Кочани веднаш интервенирале, а семејството било хоспитализирано во кочанската болница, каде им биле санирани повредите. Од пламените јазици, целосно изгорел нивниот автомобил, а биле спасени повеќе куќи и бензинска пумпа во Облешево.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!