29.8 C
Skopje
петок, јули 23, 2021

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

data-full-width-responsive="true">

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ.

УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално, почна да го пцуе Алиоски.

Нашиот фудбалер вели дека не разбрал добро што рекол Арнаутовиќ, па остава случајот да го решава УЕФА.

„Имавме некои расправии во текот на натпреварот, препирки, со Марко Арнаутовиќ, што е нешто нормално на секој меч. Најдобро од сѐ е што разговаравме после мечот, се поздравивме. Не сакам да шпекулирам што мене ми се слушна и подобро е УЕФА да види сѐ. Тие ги имаат снимките, може да ги видат, па нека анализираат.

Јас не можам точно да кажам што чув, зашто беше тешко да разберам. Но, на секој меч има вакви ситуации и во жарот на играта е сето тоа. Ако се испостави дека има основа за дисциплинска постапка, па нека решава УЕФА“, рече Алиоски.


data-full-width-responsive="true">

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

На плажа во Грција: Од удар почина еден од најдобрите лекари и екс-директор на болницата во Штип

Д-р Александар Стојановски, поранешниот директор на Клиничката болница-Штип починал во Грција за време на својот годишен одмор. Според неофиоцијални информации кои кружат во градот, тој...
- Advertisement -

Видео: Физичка пресметка во живо меѓу политичари

Политичарите Серџио Тофилат и Генади Косован ги шокирале гледачите со тепачка за време на една ТВ емисија во живо. Тофилат кој е поранешен советник на...

Стејт департментот со пофални зборови, новата влада презема мерки за подобрување на инвестициската клима во Македонија

Новата влада, утврдена од Парламентот во август 2020 година, презема мерки за подобрување на инвестициската клима во Македонија. Министрите без портфолио кои претходно ја споделуваа...

Лоша дневна статистика – Позитивни во последните 24 часа има во ДЕСЕТ градови

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани се 36 нови случаи на КОВИД-19: • Куманово – 15 •...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На плажа во Грција: Од удар почина еден од најдобрите лекари и екс-директор на болницата во Штип

Д-р Александар Стојановски, поранешниот директор на Клиничката болница-Штип починал во Грција за време на својот годишен одмор. Според неофиоцијални информации кои кружат во градот, тој...

Видео: Физичка пресметка во живо меѓу политичари

Политичарите Серџио Тофилат и Генади Косован ги шокирале гледачите со тепачка за време на една ТВ емисија во живо. Тофилат кој е поранешен советник на...

Стејт департментот со пофални зборови, новата влада презема мерки за подобрување на инвестициската клима во Македонија

Новата влада, утврдена од Парламентот во август 2020 година, презема мерки за подобрување на инвестициската клима во Македонија. Министрите без портфолио кои претходно ја споделуваа...

Лоша дневна статистика – Позитивни во последните 24 часа има во ДЕСЕТ градови

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани се 36 нови случаи на КОВИД-19: • Куманово – 15 •...
error: Content is protected !!