21.8 C
Skopje
петок, јули 16, 2021

Oвa гo имa самo кaj нaс – Пoгледнeтe како заврши настапoт нa „зeлeниoт“ ДУИ (ФОТО)

data-full-width-responsive="true">

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, имаше свое обраќање по повод 19-годишнината на оваа политичка партија, кое беше проследено со манифестација која се одржа во градскиот парк Школка во Скопје.

Денеска е ден на животната средина. Исполнет е Охридскиот договор, интеграцијата во НАТО, како и правична застапеност во земјава.

Се изградија учичишта, болници, театри. Време е ДУИ целосно да се фокусира на животот – изјави Ахмети во својот говор.
Тој додаде дека и сега е време На 19. роденден на ДУИ запичнуваме нова политика и дирекно дејствување, политика за еколошка правда и квслитетен живот.

Зелената агенда станува дел од ДУИ – истакна Ахмети, посакувајќи им убав ден на сите присутни и изразувајќи благодарност за нивното присуство. за една зелена развиена и безбедна иднина, за која ќе се бори ДУИ.

На социјалната мрежа ,,Твитер” се појави пост на кој има фотографија во која се гледа смет на местото каде се одржа прославата по повод 19 години од формирањето на ДУИ.


data-full-width-responsive="true">

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

За прв пат ќе гледате ВАКВО ДИСКО: Гостите имаат право само на едно ЧУДНО нешто поради – корона вирусот

Ноќните клубови и дискотеките во Грција, без разлика дали се од отворен или затворен тип, ќе работат само за вакцинираните и за оние кои...
- Advertisement -

Порака која ќе ве трогне “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е поpakaта на 17 годишна

17 годишно девојче, болно од раk со силна порака по загубата на својата коса: “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е поpakaта на...

МНР: Во досега невидените поплави во Германија има многу загинати и исчезнати лица, а огромни се и материјалните штети, но нема македонски државјани...

Министерството за надворешни работи соопшти дека со загриженост ги следи состојбите со поплавите во Западна Европа. Според информациите на нашите дипломатско-конзуларни претставништва во погодените...

Катастрофа пред ЛОИ: Исчезна олимпиец – СЕ СТРАВУВА за него, ова се деталите

Олимпиецот од Уганда, Јулиус Ссекителеко, исчезна денес во западна Јапонија. Според бројни извештаи во медиумите, кревачот на тегови тренирал како дел од деветчлен тим...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За прв пат ќе гледате ВАКВО ДИСКО: Гостите имаат право само на едно ЧУДНО нешто поради – корона вирусот

Ноќните клубови и дискотеките во Грција, без разлика дали се од отворен или затворен тип, ќе работат само за вакцинираните и за оние кои...

Порака која ќе ве трогне “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е поpakaта на 17 годишна

17 годишно девојче, болно од раk со силна порака по загубата на својата коса: “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е поpakaта на...

МНР: Во досега невидените поплави во Германија има многу загинати и исчезнати лица, а огромни се и материјалните штети, но нема македонски државјани...

Министерството за надворешни работи соопшти дека со загриженост ги следи состојбите со поплавите во Западна Европа. Според информациите на нашите дипломатско-конзуларни претставништва во погодените...

Катастрофа пред ЛОИ: Исчезна олимпиец – СЕ СТРАВУВА за него, ова се деталите

Олимпиецот од Уганда, Јулиус Ссекителеко, исчезна денес во западна Јапонија. Според бројни извештаи во медиумите, кревачот на тегови тренирал како дел од деветчлен тим...
error: Content is protected !!