30.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

НАСТАНАЛ ХАОС: Итно прекинат настапот на Наташа Беквалац на сплав во Белград

Пејачката Наташа Беквалац по паузата поради пандемијата со коронавирусот сношти (02.06) го одржа својот првиот настап на еден белградски сплав.

Сведок кој бил на лице место тврди дека организаторите започнале со евукација на гостите и сплавот почнал да се празни.

Како резултат на огромниот број на посетители, сплавот започнал да тоне во еден момент, па настапот морало да биде прекинат. Според српските медиуми, морала дури да интервенира и полицијата која евакуирала луѓе.

И обезбедувањето се погрижило сите присутни веднаш да ги евакуира, односно да ги отстрани од сплавот, заради нивната безбедност.


Пејачката Наташа Беквалац по паузата поради пандемијата со коронавирусот сношти (02.06) го одржа својот првиот настап на еден белградски сплав.

Сведок кој бил на лице место тврди дека организаторите започнале со евукација на гостите и сплавот почнал да се празни.

Како резултат на огромниот број на посетители, сплавот започнал да тоне во еден момент, па настапот морало да биде прекинат. Според српските медиуми, морала дури да интервенира и полицијата која евакуирала луѓе.

И обезбедувањето се погрижило сите присутни веднаш да ги евакуира, односно да ги отстрани од сплавот, заради нивната безбедност.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!