25.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

Наместо подобро, ситуацијата се полоша: Најголем број починати во еден ден од почетокот на пандемијата во Русија

Во последните 24 часа во Русија, како последица на ковид-19 починаа 737 лица, што е најмногу во еден ден од почетокот на епидемијата.

Заклучно со вчерашниот ден се регистрирани 23.378 новоинфицирани со коронавирусот и во споредба со минатата недела, бројот на заразени на дневна основа е двојно зголемен.

Сепак, и покрај наглиот пораст на бројот на заразени, Кремљ вели дека не се планираат понатамошни рестрикции. Од почетокот на епидемијата, повеќе од 5,6 милиони луѓе биле заразени во Русија, а 139 316 починале.

Се верува дека бројките се дури и поголеми од официјално објавените.


Во последните 24 часа во Русија, како последица на ковид-19 починаа 737 лица, што е најмногу во еден ден од почетокот на епидемијата.

Заклучно со вчерашниот ден се регистрирани 23.378 новоинфицирани со коронавирусот и во споредба со минатата недела, бројот на заразени на дневна основа е двојно зголемен.

Сепак, и покрај наглиот пораст на бројот на заразени, Кремљ вели дека не се планираат понатамошни рестрикции. Од почетокот на епидемијата, повеќе од 5,6 милиони луѓе биле заразени во Русија, а 139 316 починале.

Се верува дека бројките се дури и поголеми од официјално објавените.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!