17.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

Му напиша на Бајден, јас сакам да сум прв на ЦРНАТА листа – Тасевски упати порака и до Путин

data-full-width-responsive="true">

Откако во медиумите се појавија информации во кои претседателот на САД бара почитување на договорот од Преспа, прв со контра одговор на социјалните мрежи се јави Сашо Тасевски.

Неговиот текст ви го пренесуваме во целост:

Бајден ги става на Црна листа сите кои се закана за Преспанскиот договор и оној кога капитулира Македонија во 2001. Оти тоа било закана по мирот на Балканот.
Еве другар Бајден стави ме прв мене на црниот список, пишува на Фејсбук актерот Сашо Тасевски.

Па сестрата ваша лицемерна. Кој потпали три војни на тлото на бивша Југославија? Со кого се ортачевте и кого го обучувавте да убива и пали? Кому му продавате оружје за да масакрира на Балканот? Вашата писмејкерска политика однесе 250 илјади животи од 1991 до 2001.

Поздрави го Реган набрзо ко ќе се видите и прашај го како го почна планот за крвав распад на Југославија. После зборувај за мир и закани по мирот.

Ништо немам против американскиот народ, ама баш ништо. Но имам многу нешта против вашата политика, особено твојата.

Види брат Бајден. Големи империи се раѓале и умирале. И од мали народи станувале големи царства. И не можеш да бараш од понижените да не се борат да го вратат своето достоинство.

Достоинство кое со ваша несебична помош им било одземено.

Прагма е прагма брате Бајден. Ама има нешто и во идеалите. Може ќе замолчите некои од нив, ама не сите.

Тенк ју анд фак ју.

Владимире Владимирович Путин, одговори ми, го читаш ли ова што го пишав. Пушти две нуклеарки за ДА. Ако не го читаш, пушти пет, пишува Тасевски.

data-full-width-responsive="true">

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...
- Advertisement -

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
error: Content is protected !!