6.8 C
Skopje
четврток, октомври 21, 2021

Колев од ДПМНЕ со поддршка за СДСМ и локалната власт: Велес никогаш не бил понезагаден во последните 4 години

Марко Колев е кандидатот за градоначалник на Велес од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Тоа беше по одлука на Извршниот комитет на партијата.

Колев има 37 години и по професија е дипломиран професор по географија. Беше директор на Центарот за развој на Вардарскиот плански регион.

Колев во изјава за медиумите истакна: „Велес никогаш не бил понезагаден“, со тоа алудирајќи дека во последните 4 години во Велес се случуваат добри работи, иако на власт е СДСМ.

Погледнете го видеото кое се појави на социјалните мрежи:

Не знаеме дали тоа е ставот на Колев или негов лапсус.


Марко Колев е кандидатот за градоначалник на Велес од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Тоа беше по одлука на Извршниот комитет на партијата.

Колев има 37 години и по професија е дипломиран професор по географија. Беше директор на Центарот за развој на Вардарскиот плански регион.

Колев во изјава за медиумите истакна: „Велес никогаш не бил понезагаден“, со тоа алудирајќи дека во последните 4 години во Велес се случуваат добри работи, иако на власт е СДСМ.

Погледнете го видеото кое се појави на социјалните мрежи:

Не знаеме дали тоа е ставот на Колев или негов лапсус.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Ладич кон своите сограѓани од Пробиштип: На крајот, Вие одлучувате, а Вие никогаш не грешите!

Почитувани сограѓани, Вие сте мојот тим и мојот мотив. Вие докажавте дека Пробиштип е исклучителен град. Како и секогаш Вие точно знаете да препознаете „што е...
- Advertisement -

Николов: Штип нека биде пример за фер и демократски избори

Штип нека биде пример за фер и демократски избори ! Нека биде фер и демократски денешниов ден! Гласањето е граѓанска должност на сите полнолетни граѓани...

СКАНДАЛ: Прекршен изборниот молк во Штип – од страна на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на ДПМНЕ во Штип прекршува изборен молк, рекламите на неговиот профил се сеуште активни. Вака ли сакате да водите држава бе...

На последниот ТВ дуел, Сашко Николов му го зададе крајниот удар на Иван Јорданов

На последниот ТВ дуел меѓу Сашко Николов и Иван Јорданов, до израз дојде целата слика за двајцата кандидати. Слободно може да се каже дека...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ладич кон своите сограѓани од Пробиштип: На крајот, Вие одлучувате, а Вие никогаш не грешите!

Почитувани сограѓани, Вие сте мојот тим и мојот мотив. Вие докажавте дека Пробиштип е исклучителен град. Како и секогаш Вие точно знаете да препознаете „што е...

Николов: Штип нека биде пример за фер и демократски избори

Штип нека биде пример за фер и демократски избори ! Нека биде фер и демократски денешниов ден! Гласањето е граѓанска должност на сите полнолетни граѓани...

СКАНДАЛ: Прекршен изборниот молк во Штип – од страна на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на ДПМНЕ во Штип прекршува изборен молк, рекламите на неговиот профил се сеуште активни. Вака ли сакате да водите држава бе...

На последниот ТВ дуел, Сашко Николов му го зададе крајниот удар на Иван Јорданов

На последниот ТВ дуел меѓу Сашко Николов и Иван Јорданов, до израз дојде целата слика за двајцата кандидати. Слободно може да се каже дека...
error: Content is protected !!