21.8 C
Skopje
сабота, јули 17, 2021

Како на хорор филм – драма синоќа на Бит пазар

data-full-width-responsive="true">

Синоќа во Бит Пазар двајца скопјани прво со тврд предмет биле на паднати, а потоа со пиш тол им биле упатени зак ани.

Ноќеска во 02.10 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар биле приведени Р.Х.(32) и Х.Ц.(61), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по чл.386 од Кривичниот законик.

Имено, претходно вечерта околу 23.45 часот на подрачјето на Бит Пазар, додека П.С.(33) бил со И.Џ.(40), и двајцата од Скопје, Р.Х. со тврд предмет го напа днала П.С., а Х.Ц. со пи штол упатил закани кон П.С. и И.Џ..

Од страна на полициски службеници од Х.Ц. со потврда бил одземен пи штол „Застава“ калибар 7,62 мм. и една рамка со девет куршуми.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.


data-full-width-responsive="true">

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

За прв пат ќе гледате ВАКВО ДИСКО: Гостите имаат право само на едно ЧУДНО нешто поради – корона вирусот

Ноќните клубови и дискотеките во Грција, без разлика дали се од отворен или затворен тип, ќе работат само за вакцинираните и за оние кои...
- Advertisement -

Порака која ќе ве трогне “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е поpakaта на 17 годишна

17 годишно девојче, болно од раk со силна порака по загубата на својата коса: “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е поpakaта на...

МНР: Во досега невидените поплави во Германија има многу загинати и исчезнати лица, а огромни се и материјалните штети, но нема македонски државјани...

Министерството за надворешни работи соопшти дека со загриженост ги следи состојбите со поплавите во Западна Европа. Според информациите на нашите дипломатско-конзуларни претставништва во погодените...

Катастрофа пред ЛОИ: Исчезна олимпиец – СЕ СТРАВУВА за него, ова се деталите

Олимпиецот од Уганда, Јулиус Ссекителеко, исчезна денес во западна Јапонија. Според бројни извештаи во медиумите, кревачот на тегови тренирал како дел од деветчлен тим...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За прв пат ќе гледате ВАКВО ДИСКО: Гостите имаат право само на едно ЧУДНО нешто поради – корона вирусот

Ноќните клубови и дискотеките во Грција, без разлика дали се од отворен или затворен тип, ќе работат само за вакцинираните и за оние кои...

Порака која ќе ве трогне “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е поpakaта на 17 годишна

17 годишно девојче, болно од раk со силна порака по загубата на својата коса: “Ракот не ми пречи. Пак сум принцеза!” Тоа е поpakaта на...

МНР: Во досега невидените поплави во Германија има многу загинати и исчезнати лица, а огромни се и материјалните штети, но нема македонски државјани...

Министерството за надворешни работи соопшти дека со загриженост ги следи состојбите со поплавите во Западна Европа. Според информациите на нашите дипломатско-конзуларни претставништва во погодените...

Катастрофа пред ЛОИ: Исчезна олимпиец – СЕ СТРАВУВА за него, ова се деталите

Олимпиецот од Уганда, Јулиус Ссекителеко, исчезна денес во западна Јапонија. Според бројни извештаи во медиумите, кревачот на тегови тренирал како дел од деветчлен тим...
error: Content is protected !!