25.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

Итно мора да помогнеме: Родителите бараат помош – Исчезна 13 годишно девојче од Охрид

Исчезна 13 годишно девојче од Охрид. Родителите случајот го пријавиле во СВР Охрид, но бараат помош и од сите граѓани.

Aтиџе Луманоска последно кога ја виделе родителите на себе имала фармерки и маичка, како на фотографијата која ја испратија до нашата редакција.

Семејството моли сите кои имаат било каква информација за Атиџе да се јават на телефон : 071 255 832 (Кадри)Исчезна 13 годишно девојче од Охрид. Родителите случајот го пријавиле во СВР Охрид, но бараат помош и од сите граѓани.

Aтиџе Луманоска последно кога ја виделе родителите на себе имала фармерки и маичка, како на фотографијата која ја испратија до нашата редакција.

Семејството моли сите кои имаат било каква информација за Атиџе да се јават на телефон : 071 255 832 (Кадри)ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!