13.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

Девојчиња на девет и четири години украле автомобил и тргнале на одмор – удриле во камион (ВИДЕО)

data-full-width-responsive="true">

Во 2014 година, десетгодишно момче украде автомобил од своите родители за да ги посети своите баба и дедо со уште помалата сестра, а во 2019 година, осумгодишно момче го украде семејниот Голф и леташе по автобан со 140 на час.

личен случај се случил неодамна во местото Вест Јордан,во американската држава Јута, кога деветгодишно девојче и нејзината четиригодишна сестра го украле семејниот автомобил додека нивните родители спиеле со намера да одат на плажа во Калифорнија за да ‘пливаат во океанот со делфините ‘.

Полицијата објави на Твитер дека девојчињата ги зеле клучевите од Шевролет Малибу, додека нивните родители спиеле. „Потоа се упатија кон дестинацијата и откако поминаа само 15-тина километри од раскрсницата, се судрија со огромен камион. Иако автомобилот беше сериозно оштетен, девојчињата поминале неповредени.

Пред да удри во камионот, предниот дел удрил странично во друго возило, некаде по 5 часот наутро. За среќа, единствената добра одлука што ја донеле двете сестрички е дека и требало да стават појаси, што веројатно придонело да избегнат сериозни повреди.

Ако патувањето од 15 километри не било запрено од камион што бил паркиран, девојчињата ќе продолжеле да возат кон Калифорнија, за што ќе им требало околу половина ден – што е застрашувачка мисла. Родителите рекле дека клучевите од автомобилот биле обесени на место до кое сестрите не требало да имаат пристап.

Сепак, се чини дека планот на девојчињата им успеал, барем колку да излезат од куќата во 3 часот наутро. По застрашувачкиот настан што можел да заврши многу полошо, родителите изразиле желба да ја „зачуваат својата приватност“.

data-full-width-responsive="true">

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...
- Advertisement -

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
error: Content is protected !!