30.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

Две лица ПОВРЕДЕНИ по удар од гром на плажа во Охрид

Пороен дожд и грмотевици, проследени со ветер повеќе од еден час имаше во охридско-струшкиот регион, информираше порталот А1он.

Веднаш по невремето, плажите останале празни, а угостителските објекти кои биле на отворено веднаш затвориле.

Ова невреме се најавуваше во изминатите денови и беше очекувано.

Две лица се повредени и пренесени во болница од како настрадале при удар на гром на плажата „Оревче“ во Охрид, во близина на кампот „Градиште“.

Според порталот A1on.mk се работи за едно лице од Ресен и едно од Битола, а од ударот на громот се здобиле со изгореници и проблеми со слухот.


Пороен дожд и грмотевици, проследени со ветер повеќе од еден час имаше во охридско-струшкиот регион, информираше порталот А1он.

Веднаш по невремето, плажите останале празни, а угостителските објекти кои биле на отворено веднаш затвориле.

Ова невреме се најавуваше во изминатите денови и беше очекувано.

Две лица се повредени и пренесени во болница од како настрадале при удар на гром на плажата „Оревче“ во Охрид, во близина на кампот „Градиште“.

Според порталот A1on.mk се работи за едно лице од Ресен и едно од Битола, а од ударот на громот се здобиле со изгореници и проблеми со слухот.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!