30.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

Вознемирувачко: Син го снимил татко си како умира, тврди дека во ОВОЈ момент душата го напушта телото (ВИДЕО)

Пред три години, Американецот Марк Нунан од Мисури објави вознемирувачко видео на Јутјуб од последните минути од животот на неговиот татко, Џозеф Денис (89).

Видеото, како што тврди Марк, покажува како душата на неговиот татко го напушта телото по последното издишување и заминува. Сето ова се случува додека синот му ја пее песната „Amazing grace“ на својот татко, држејќи го за рака.

Видеото за „заминување на душата“ може да се види помеѓу 4.30 и 4.45 часот како нешто во форма на меур одеднаш, но полека и со одредена траекторија го напушта телото на Џозеф Денис Нунан.

Видеото деновиве беше ажурирано бидејќи беше објавено на популарна страница за реинкарнација и транзиции на душата од едно во друго тело, по што тој исто така се огласи и уште еднаш раскажа се што доживеал во 2018 година.

– И денес верувам дека неговата душа го напушти телото кога снимав. Сакав да го имам последниот спомен за татко ми, во моментот кога ќе не напушти. Седев до него тоа попладне, смртта беше очекувана. Лекарите ми рекоа дека во случај на смрт, минута или две пред тоа, ќе му се промени дишењето, како и дека ќе се грчи и изгледа како да го губи здивот. Тоа се виде во првите две минути од снимањето. Штом почна да шкрипи, јас го фатив за рака и ја запеав неговата омилена песна. Некаде по четвртата минута, забележав меур во собата, како да излегува од неговата рака и си заминува. Потоа, го гледав видеото безброј пати. Убеден сум дека токму неговата душа се збогуваше со телото, мене, земниот живот – рече Нунан.

Во видеото, кое го прегледаа неколку милиони луѓе, Џозеф Денис Нунан почина на мирен начин и опкружен со љубовта на неговиот син.

– Ми даде многу во животот. Буквално се. Каков човек би бил ако не бев со него во последните моменти од неговиот живот. Видеото всушност е направено за да може сестра ми или неговата ќерка да го гледаат подоцна. Бидејќи таа не беше во можност да седне до него додека тој умираше. Во последните две години од својот живот, тој се бореше со злобна болест. Тој веќе немаше шанса – објасни Марк.Пред три години, Американецот Марк Нунан од Мисури објави вознемирувачко видео на Јутјуб од последните минути од животот на неговиот татко, Џозеф Денис (89).

Видеото, како што тврди Марк, покажува како душата на неговиот татко го напушта телото по последното издишување и заминува. Сето ова се случува додека синот му ја пее песната „Amazing grace“ на својот татко, држејќи го за рака.

Видеото за „заминување на душата“ може да се види помеѓу 4.30 и 4.45 часот како нешто во форма на меур одеднаш, но полека и со одредена траекторија го напушта телото на Џозеф Денис Нунан.

Видеото деновиве беше ажурирано бидејќи беше објавено на популарна страница за реинкарнација и транзиции на душата од едно во друго тело, по што тој исто така се огласи и уште еднаш раскажа се што доживеал во 2018 година.

– И денес верувам дека неговата душа го напушти телото кога снимав. Сакав да го имам последниот спомен за татко ми, во моментот кога ќе не напушти. Седев до него тоа попладне, смртта беше очекувана. Лекарите ми рекоа дека во случај на смрт, минута или две пред тоа, ќе му се промени дишењето, како и дека ќе се грчи и изгледа како да го губи здивот. Тоа се виде во првите две минути од снимањето. Штом почна да шкрипи, јас го фатив за рака и ја запеав неговата омилена песна. Некаде по четвртата минута, забележав меур во собата, како да излегува од неговата рака и си заминува. Потоа, го гледав видеото безброј пати. Убеден сум дека токму неговата душа се збогуваше со телото, мене, земниот живот – рече Нунан.

Во видеото, кое го прегледаа неколку милиони луѓе, Џозеф Денис Нунан почина на мирен начин и опкружен со љубовта на неговиот син.

– Ми даде многу во животот. Буквално се. Каков човек би бил ако не бев со него во последните моменти од неговиот живот. Видеото всушност е направено за да може сестра ми или неговата ќерка да го гледаат подоцна. Бидејќи таа не беше во можност да седне до него додека тој умираше. Во последните две години од својот живот, тој се бореше со злобна болест. Тој веќе немаше шанса – објасни Марк.ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!