25.8 C
Skopje
понеделник, септември 27, 2021

ВИДЕО: И кај нас може да падне зграда поради отворено градилиште, Водњанци загрижени

Читателка на „Слободен печат“ вечерва реагираше по повод уривањето на зграда во Белград поради поткопување на земјиштето од соседното градилиште.

Таа вели дека и во Скопје, на Водно стравуваат од слична ситуација. Станарите од зградата неколку пати реагирале во Град Скопје да се изгради потпорен ѕид, но досега не е сторено ништо, вели читателката. Објектот се наоѓа под хотелот Панорама, вели читателката, и ни го испрати следново видео.Читателка на „Слободен печат“ вечерва реагираше по повод уривањето на зграда во Белград поради поткопување на земјиштето од соседното градилиште.

Таа вели дека и во Скопје, на Водно стравуваат од слична ситуација. Станарите од зградата неколку пати реагирале во Град Скопје да се изгради потпорен ѕид, но досега не е сторено ништо, вели читателката. Објектот се наоѓа под хотелот Панорама, вели читателката, и ни го испрати следново видео.ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Илијев на средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани

Средба со луѓе кои дале придонес во развојот на Кочани, на која разменивме мислења за реализираните проекти во изминативе четири години и идеи за...

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов

ВМРО-ДПМНЕ со лажна анкета во Штип за водство на Иван Јорданов. Анкета направена во "Microsoft Excel" и претставено лажно истражување се шири на социјалните мрежи...

Анастасов – Ладич: Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба

✅ Завршено е поплочувањето на седум улици во Маричанска населба со вкупна должина над 600 метри. ➡️ Општина Пробиштип за овој проект распиша јавна набавка...

Свети Николе добива нова противпожарна станица (ФОТО)

Во полн ек се одвиваат градежните активности околу изградбата на новата противпожарна станица во нашето Свети Николе. Нашата општина за прв пат добива нова, модерна...
error: Content is protected !!