13.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021

ВИДЕО: Има пpиведени – Турканици и извикување „уа“ кон полицијата на протестите

data-full-width-responsive="true">

Денес се одржуваат протести од страна на ВМРО-ДПМНЕ под мотото „Излези за Македонија“, а истите од партијата ги нарекоа предупредувачки, со цел да ја натераат Владата да каже што преговара со Бугарија.

Како што објави порталот „А1он.мк“, едно лице е приведено од страна на полицијата. На тоа бурно реагирале останатите демонстранти, кои извикувале „уа“ кон полицијата и барале да го пуштат момчето.

За „А1он.мк“ од МВР потврдиле дека лицето е приведено поради омаловажување на полициски службеник.

„Срамота, на што личи ова? Што правите? Уа криминалци!“, се дел од зборовите на демонтрантите кон полицијата.

Според дел од присутните, како што пишува „А1он“, дечкото е приведен затоа што ги снимил полицајците кои го обезбедувале просторот.

Дел од демонстрантите се обидоа да го пробијат и кордонот од полицајци.

Видеото од „А1он“ во продолжение:

data-full-width-responsive="true">

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...
- Advertisement -

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од: • Скопје – 9 • Кичево – 5 • Куманово...

ОВА ќе и се допадне на цела Македонија: УЕФА се огласи за Аранутовиќ – еве што го очекува

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ги испита тврдењата дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ на национална основа го навредил македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Фудбалскиот сојуз на...

ВИДЕО: Мерко без влакна на јазикот кон новинарка: Неписмена си

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема...

После два дена, се ОГЛАСИ и Алиоски – ЕВЕ што порача за Арнаутовиќ, сега на потег е УЕФА

На денешната прес-конференција Езгјан Алиоски даде свое гледиште на ситуацијата со Арнаутовиќ. УЕФА денеска покрена постапка против Марко Арнаутовиќ кој наместо да прослави нормално,...
error: Content is protected !!