22.8 C
Skopje
недела, јули 18, 2021

Венко само што објави, на ден пред укинување на полициски – бројките на позитивни не се намалува

data-full-width-responsive="true">

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на КОВИД-19 од:

• Скопје – 9
• Кичево – 5
• Куманово и Тетово – по 4
• Прилеп и Охрид – по 2
• Штип и Струмица – по 1.

Нема починати лица.

Регистрирани се 34 оздравени пациенти од:

• Скопје – 18
• Прилеп – 4
• Куманово и Тетово – по 3
• Битола – 2
• Кичево, Гевгелија, Свети Николе и Делчево – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 838.323 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.568, бројката на оздравени пациенти е 149.676, на починати е 5.472, а бројот на активни случаи изнесува 420


data-full-width-responsive="true">

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Доцна синоќа Владата успешно го заврши процесот на репатријација на државјани на Република Северна Македонија од Сирија и Ирак

Доцна синоќа Владата успешно го заврши процесот на репатријација на државјани на Република Северна Македонија од Сирија и Ирак – четворица мажи – странски...
- Advertisement -

Посебноста на македонскиот јазик е светски призната и потврдена во Обединетите нации, вели поранешниот медијатор за спорот со името Метју Нимиц.

Посебноста на македонскиот јазик е светски призната и потврдена во Обединетите нации, вели поранешниот медијатор за спорот со името Метју Нимиц. Нимиц во интервју за...

Микробиологот Никола Пановски вели дека примањето вакцина е доброволен избор на секој граѓанин и никој нема право да ги присилува

Микробиологот Никола Пановски вели дека примањето вакцина е доброволен избор на секој граѓанин и никој нема право да ги присилува граѓаните да се вакцинираaт. Затоа,...

Министерката за образование, Мила Царовска остро ги негираше шпекулациите дека ќе се воведува сексуално образование за учениците

Министерката за образование, Мила Царовска остро ги негираше шпекулациите дека ќе се воведува сексуално образование за учениците. „Лажните вести и монтажи по социјалните мрежи се...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доцна синоќа Владата успешно го заврши процесот на репатријација на државјани на Република Северна Македонија од Сирија и Ирак

Доцна синоќа Владата успешно го заврши процесот на репатријација на државјани на Република Северна Македонија од Сирија и Ирак – четворица мажи – странски...

Посебноста на македонскиот јазик е светски призната и потврдена во Обединетите нации, вели поранешниот медијатор за спорот со името Метју Нимиц.

Посебноста на македонскиот јазик е светски призната и потврдена во Обединетите нации, вели поранешниот медијатор за спорот со името Метју Нимиц. Нимиц во интервју за...

Микробиологот Никола Пановски вели дека примањето вакцина е доброволен избор на секој граѓанин и никој нема право да ги присилува

Микробиологот Никола Пановски вели дека примањето вакцина е доброволен избор на секој граѓанин и никој нема право да ги присилува граѓаните да се вакцинираaт. Затоа,...

Министерката за образование, Мила Царовска остро ги негираше шпекулациите дека ќе се воведува сексуално образование за учениците

Министерката за образование, Мила Царовска остро ги негираше шпекулациите дека ќе се воведува сексуално образование за учениците. „Лажните вести и монтажи по социјалните мрежи се...
error: Content is protected !!